Filmy

Film Super Mario Bros. zalicza poślizg. Wąsaty hydraulik trafi do kin nieco później

Kacper Cembrowski
Film Super Mario Bros. zalicza poślizg. Wąsaty hydraulik trafi do kin nieco później
1

Nie możecie doczekać się nowego filmu Super Mario Bros.? Jeśli tak, to niestety nie mamy dla Was dobrych wieści.

Premiera filmu Super Mario Bros. przełożona na przyszły rok

Shigeru Miyamoto, twórca wąsatego hydraulika, za pomocą Twittera poinformował dziś, że nadchodzący animowany film osadzony w uniwersum Super Mario Bros. nie pojawi się zgodnie z pierwszym zapowiedziami, w grudniu tego roku. Premiera została przełożona z 21 grudnia 2022 na kwiecień 2023 roku. W ogłoszeniu czytamy:

Z tej strony Miyamoto. Po konsultacji z Chrisem-san, moim partnerem w Illumination przy filmie Super Mario Bros., postanowiliśmy przenieść globalną premierę na wiosnę 2023 - 28 kwietnia w Japonii i 7 kwietnia w Ameryce Północnej. Moje najgłębsze przeprosiny, ale obiecuję, że warto będzie czekać.

Studio, reżyseria i obasda filmu z wąsatym hydraulikiem

Za film odpowiada studio Illumination, które odpowiedzialne jest między innymi za serię filmów z Minionkami, Sing! czy animowaną wersję Grincha z 2018 roku. Jest to zatem bardzo doświadczone i docenione studio, więc pod tym względem nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości w kwestii jakości produkcji.

Za reżyseria w nowym Super Mario Bros. odpowiadać będzie Aaron Horvath (Młodzi Tytani: Akcja!) i Michael Jelenic (Batman), a producentami są Chris Meledandri z Illumination i właśnie Shigeru Miyamoto z Nintendo. Scenariusz stworzył Matthew Fogel, którego możemy znać z LEGO Przygoda 2.

W obsadzie znaleźli się Chris Pratt jako Mario i Anya Taylor-Joy jako Księżniczka Peach. Seth Rogen użyczy swojego głosu Donkey Kongowi, a w złowieszczego Bowsera wcieli się Jack Black. Luigi przemówi za to głosem Charliego Daya.

Niewątpliwie jest na co czekać. Chociaż zazwyczaj gry przenoszone na wielki ekran nie zbierały zbyt dobrych opinii, w ten projekt pokładam ogromną wiarę i mam wrażenie, że może być to pozytywne zaskoczenie.

Źródło: Nintendo (Twitter)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news