Gry

Gra, która miała sprzedawać Xboksa One trafia w ręce PlayStation. Co dalej z Sunset Overdrive?

PW
Paweł Winiarski
2

A to ci dopiero. Tytuł, który kojarzy się z Xboksem One i Microsoft trafia w ręce Sony PlayStation.

W sierpniu dowiedzieliśmy się, że Sony wykupiło zdolne studio Insomniac Games. To ci, którzy w przeszłości dali nam świtną serię Ratchet and Clank (nowa wersja Ratchet and Clank jest świetna, szczerze ją polecam) i przez lata tworzyli gry na konsole PlayStation. W 2014 roku natomiast wypuścili naprawdę fajne i szalone Sunset Overdrive, które było tytułem sprzedającym Xboksa One (choć trafiło również na Windowsa). Ostatnią dużą, naprawdę kapitalną produkcja Insomniac Games był Marvel's Spider-Man, który ukazał się wyłącznie na konsoli PlayStation 4.

Wykupienie producenta nie oznacza z automatu, że Sony zyskało prawa do wszystkich stworzonych przez studio marek. Teraz wiemy już jednak, że Sunset Overdrive, gra dla Xboksa, również trafiła do PlayStation.

Zobacz też: Recenzja Sunset Overdrive

Sunset Overdrive jest ciepło wspominanym tytułem, ma już swoją mocną nazwę, jest więc spora szansa na to, że Sony w przyszłości będzie chciało kontynuować serię - oczywiście na swoje konsoli. Nie jest to oczywiśćie najmocniejsza nazwa jaką mogli przejąć, ale jednak tytuł był na tyle udany i bawiłem się przy nim na tyle dobrze, że chętnie zagrałbym w kolejną odsłonę.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: