Gry

Star Wars Outlaws już bez tajemnic. Data premiery i świetny zwiastun

Kacper Cembrowski
Star Wars Outlaws już bez tajemnic. Data premiery i świetny zwiastun
5

Ubisoft pokazał właśnie oficjalny zwiastun fabularny Star Wars Outlaws i zdradził datę premiery gry. Oto, co o niej wiemy.

Star Wars Outlaws — na to czekali fani Gwiezdnych wojen?

Star Wars w świecie gier wideo radziło sobie ostatnio naprawdę nieźle za sprawą takich produkcji jak Jedi: Fallen Order i Jedi: Survivor od Electronic Arts. Teraz jednak Gwiezdne wojny trafiły w ręce Ubisoftu, który przygotowuje grę o podtytule Outlaws — i jest to pierwsza w historii produkcja z tego wspaniałego uniwersum z otwartym światem. Nadchodząca gra Ubi przypomina Grand Theft Auto osadzone w kosmosie, a nad wszystkim pracują ludzie odpowiedzialni za serię The Division. Główną postacią jest Kay Vess, zdobywająca sławę jako łotrzyca, która pragnie rozpocząć nowe, wolne życie. W towarzystwie Nixa, włochatego i uroczego kompana (który wygląda jak fuzja aksolotla z kotem), bohaterka planuje się dostać na listę najbardziej poszukiwanych osób w całej galaktyce. Oficjalny opis gry jest następujący:

Poznaj pierwszą w historii grę z uniwersum Star Wars z otwartym światem. Odkrywaj niezwykłe planety w całej galaktyce, zarówno te ikoniczne, jak i zupełnie nowe. Postaw wszystko na jedną kartę jako Kay Vess – zyskujący reputację łotr, który pragnie rozpocząć nowe życie jako wolny człowiek. Walcz, kradnij i przechytrz najpotężniejsze syndykaty przestępcze, by dołączyć do najbardziej poszukiwanych osób w galaktyce. Jeśli nie boisz się ryzyka, galaktyka jest pełna możliwości.

Jakiś czas później w sprawie Star Wars Outlaws głos zabrał sam Disney, który zajawiał grę w taki sposób:

Gra pozwala odkrywać różne planety w całej galaktyce, zarówno te kultowe, jak i nowe. Możesz zaryzykować wszystko jako Kay Vess, wschodząca łotrzyca poszukująca wolności i środków na rozpoczęcie nowego życia, wraz ze swoim towarzyszem Nixem. Jeśli chcesz podjąć ryzyko, galaktyka jest pełna możliwości.

Całość wyglądała naprawdę dobrze i działała na wyobraźnię graczy, ale był jeden problem — Ubisoft od momentu zapowiedzi podczas Xbox Games Showcase w czerwcu zeszłego roku nie zabrał w ogóle głosu w sprawie daty premiery gry, poza tym, że ta ma odbyć się w 2024 roku. Teraz jednak wydawca odsłonił wszystkie karty.

Star Wars Outlaws — poznaliśmy datę premiery gry Ubisoftu!

Dziś Ubisoft pokazał oficjalny zwiastun fabularny gry, który może się podobać. Jest sporo akcji, a dodatkowo widać na nim, że będziemy mieli w rozgrywce sporą dowolność — od skradania się i załatwiania spraw po cichu, po wchodzenie w środek pola bitwy w trybie rambo. Do tego na zwiastunie mogliśmy zobaczyć sporo kluczowych postaci z uniwersum Lucasfilm, takich jak Jabba czy zamrożony Han Solo. Całości towarzyszyły również charakterystyczne dla filmów Gwiezdnych wojen przejścia, poczucie humoru rodem z ostatnich produkcji Disneya i intrygujący, kosmiczny klimat. Zdaje się, że Outlaws może zaoferować naprawdę świetną zabawę.

Na koniec Ubisoft zdradził nam datę premiery. Star Wars Outlaws zadebiutuje wcześniej, niż zakładano — gra pojawi się już 30 sierpnia na komputerach osobistych z systemem Windows i konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Wcześniej mówiło się o samej końcówce tego roku, więc — o ile nie będzie żadnych opóźnień — jest to spora niespodzianka i świetne wieści.

Na ten moment pozostaje nam jedynie czekać na zwiastun pokazujący już właściwą rozgrywkę i liczyć na to, że będzie to coś więcej, niż kolejna generyczna gra od Ubisoftu. Oczekiwania są naprawdę wysokie — i miejmy nadzieję, że uda się je spełnić.

Źródło: Ubisoft / YouTube

Grafika wyróżniająca: Ubisoft

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu