Telekomy

Sprawdzanie stanu konta w ofercie na kartę w T-Mobile

Grzegorz Ułan
9

W ostatnim naszym poradniku przedstawialiśmy wszystkie opcje doładowania konta prepaid u operatora Orange. U większości operatorów czynność ta wygląda podobnie, więc w kolejnym poradniku sprawdzenia stanu konta, przyjrzymy się, jak zrobić to w T-Mobile.

Jak sprawdzić stan konta T-Mobile w aplikacji

Sam korzystam z oferty Orange Flex, więc aby nie robić tego tylko teoretycznie, zakupiłem i zarejestrowałem dziś nowy numer na kartę T-Mobile w pobliskiej Żabce. Nadmienię tylko, że proces ten jest szybki i sprawny, więc nie trzeba w tym celu udawać się specjalnie do salonu operatora. Po powrocie do domu włożyłem kartę do smartfona i od razu mogłem korzystać z usług T-Mobile.

Co ciekawe, po zainstalowaniu aplikacji Mój-T-Mobile od razu mogłem aktywować promocję Happy Friday i z 1 GB zrobiło się od razu 4 GB transferu danych, więc T-Mobile nie warunkuje tej promocji stażem w sieci. Dodatkowo od razu pojawiła się możliwości aktywacji wiadomości RCS. To naprawdę już działa w Polsce, podczas wysyłania wiadomości SMS, widzimy odpowiednie jej oznaczenie, a w przypadku wysyłania wiadomości do osoby, która ma również włączoną funkcję czatu, znika oznaczenie SMS.

Niemniej przejdźmy już od sprawdzenia stanu konta w ofercie na kartę w T-Mobile. Przede wszystkim możemy to zrobić w aplikacji Mój T-Mobile, dostępnej na smartfony z Androidem i iOS na pokładzie.

Po jej pobraniu i zalogowaniu się na nasz numer telefonu, sprawdzenie stanu konta możemy dokonać przechodząc z pulpitu głównego do szczegółów poszczególnych numerów dodanych do naszego konta. Od razu w nowym oknie możemy sprawdzić, ile dni nasze konto ma jeszcze ważności oraz stan pozostałych do wykorzystania środków. Z kolei przejście do kolejnego okna - Usługi dodatkowe, da nam dostęp do szczegółów oferty, z której korzystamy i stanu pozostałych do wykorzystania usług.

Jak sprawdzić stan konta T-Mobile przez internet

Mój T-Mobile dostępny jest również z poziomu przeglądarki internetowej na komputerze. Tutaj stan konta dostępny jest od razu po zalogowaniu. Na pulpicie głównym możemy podejrzeć, ile środków nam zostało do wykorzystania, a ważność konta w odróżnieniu od aplikacji mobilnej, pokazywana jest jako konkretna data.

Nie wiem czemu, ale akurat na stronie pokazuje mi nadal 1 GB dostępnego transferu danych, być może odświeżenie tych danych zajmuje T-Mobile więcej czasu niż w aplikacji mobilnej.

Jak sprawdzić stan konta T-Mobile kodem

Jeśli nie korzystamy z aplikacji mobilnej Mój T-Mobile ani z konta na stronie, stan swojego konta możemy sprawdzić kodem wprowadzonym na klawiaturze.

Kod *101#słuchawka pozwala podejrzeć ważność konta i stan posiadanych środków, z kolei kod *100#słuchawka umożliwia zarządzanie kontem, aktywację nowych usług czy zmianę oferty.

Radzimy, jak sprawdzić stan konta T-Mobile na kartę

Jak widać na powyższych sposobach na sprawdzenie stanu konta, najwygodniejszą i najszerszą informację o naszym koncie znajdziemy w aplikacji mobilnej Mój T-Mobile. Oczywiście, jeśli potrzebujemy jedynie szybkiej informacji o stanie konta i pozostałych środkach na koncie, można w tym celu skorzystać z tego prostego kodu na klawiaturze, bez potrzeby uruchamiania aplikacji.

Czy dane o stanie konta u operatora zawsze są aktualne?

Odpowiedź na to pytanie, również przynosi powyższy wpis. Dane o stanie konta najbardziej aktualne są w aplikacji mobilnej Mój T-Mobile, fakt zwiększenia liczby posiadanych GB pojawił się od razu w aplikacji mobilnej, a na stronie cały czas widnieje poprzedni stan transferu danych do wykorzystania. Z kolei stan konta wysyłany z kodu na klawiaturze nie posiada tych wszystkich informacji, które znajdziemy w Mój T-Mobile lub dobrnięcie do nich zajmie dużo więcej czasu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu