Spotify

Wyszukiwanie utworów na Spotify nigdy nie było tak łatwe - dogonili YouTube i Apple Music

Konrad Kozłowski
Wyszukiwanie utworów na Spotify nigdy nie było tak łatwe - dogonili YouTube i Apple Music
15

Tym razem doczekaliśmy się prawdziwego hitu, bo Spotify nadrobiło stratę do Apple Music i YouTube. Wyszukiwanie utworów nigdy nie było tak łatwe.

Do dziś wspominam niezręczną chwilę, gdy w sklepie z muzyką próbowałem zanucić szukaną przeze mnie piosenkę, która wpadła mi wcześniej w ucho. Kojarzyłem niektóre słowa, znałem linię melodyczną, ale bez dzisiejszych możliwości Internetu natrafienie na nią ponownie w radiu czy znalezienie na własną rękę graniczyło z cudem. Obecnie mamy do dyspozycji Shazama czy SoundHound, a także zasoby Google, gdzie użytkownicy wpisują nawet zapis fonetyczny niektórych refrenów i okazuje się to zaskakująco skuteczne.

Spotify wprowadza wyszukiwanie po tekście piosenki

I chyba każdy z nas miał tak, że w głowie utknął nam refren albo kawałek zwrotki utworu, który chcemy później odnaleźć. Wyszukiwanie kawałków w usługach streamingowych poprzez tekst piosenki nie jest nowinką, bo pozwalały już na to YouTube Music i Apple Music, ale tym razem funkcja trafi do najpopularniejszej usługi muzycznej na świecie. Spotify wprowadza wyszukiwanie po słowach piosenki.

Tworzenie playlist ze znajomymi nigdy nie było tak wygodne. Nowe funkcje Spotify

Nowinę o dodatkowej funkcji przekazała pracowniczka Spotify Lina Wang na Twitterze. Nowa funkcja wyszukiwania trafia na iOS-a i Androida - jest dostępna już teraz, więc jeśli u Was nie działa, to upewnijcie się, że posiadacie najnowsza wersję aplikacji pobraną z App Store lub Google Play.

Spotify wchodzi na rynek z nowym produktem. Strach przed Apple One?

Wyszukiwanie piosenki tekstem na Spotify już działa na iOS i Androidzie

Ja zdążyłem już ją sprawdzić i muszę powiedzieć, że dokładnie czegoś takiego oczekiwałem od Spotify już jakiś czas temu. Zdarzało się, że sięgałem po inne usługi lub aplikacje, by odnaleźć szukaną przeze mnie piosenkę i wracałem do Spotify, by znaleźć ją po tytule i dodać do biblioteki. Teraz można to zrobić w ramach jednej aplikacji, ale bądźcie uważni, ponieważ wymagana jest precyzja we wpisywaniu słów - każda drobna literówka lub niedokładność względem tekstu w bazie zwróci brak rezultatów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu