Spotify

Spotify naprawia największy problem - śledzenie nowości nareszcie będzie wygodne!

Konrad Kozłowski
Spotify naprawia największy problem - śledzenie nowości nareszcie będzie wygodne!
2

Niewielka comiesięczna opłata i miliony piosenek to najważniejsze atuty usług streamingowych, ale nie tylko. Równie ważne są funkcje pozwalające odkrywać nowe kawałki i być na bieżąco z premierami. W tym ostatnim aspekcie Spotify stanie się znacznie lepsze.

Dobre zmiany na Spotify

Odświeżenie interfejsu aplikacji mobilnych przez Spotify było najwyraźniej jednym z kroków ku rozbudowaniu o nowe/dodatkowe funkcje. W ostatnich tygodniach pisałem o pojawieniu się słów piosenek, które najpierw zauważono w aplikacjach dla iOS-a i Androida, a później okazało się, że u niektórych użytkowników wyświetlane były zapowiedzi dodania takiej możliwości w aplikacji na komputerze. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że uruchamia dedykowaną młodszym słuchaczom aplikację Spotify Kids, która ogranicza dostęp do niewłaściwych treści dla dzieci. Trudno ocenić czy i jak dużym sukcesem będzie ta nowość, ale wygląda to obiecująco.

Polecamy: To będzie wielki powrót tekstów piosenek na Spotify

Z mojej perspektywy wszystko to prezentuje się znakomicie, bo platforma nareszcie nadrabia pewne braki i wprowadza potrzebne poprawki, zamiast skupiać swoją uwagę na funkcjach, które nie będą dostępne globalnie i nie do końca odpowiadają profilowi usługi.

Tak, w dalszym ciągu wypominam usłudze Daniela Eka zakusy na rynek wideoklipów, który byłby sensowny tylko w przypadku uruchomienia sekcji z teledyskami i koncertami. Raczej nikt po tym serwisie nie spodziewa się oryginalnych programów rozrywkowych czy wycinków talk-show z telewizji. Na bardzo duży plus zaliczę jednak to, jak szturmem Spotify wdarło się na rynek podcastów - to właśnie dzięki nim audycje online stały się popularniejsze i cały czas docierają do nowych słuchaczy.

Follow Feed, to lista nowości od obserwowanych artystów na Spotify

Teraz nadszedł czas na nadrobienie braków w kategorii muzycznej. Wielokrotnie powtarzałem, że śledzenie nowości od moich ulubionych wykonawców jest obecnie utrudnione, ponieważ cotygodniowe zestawienia nowych tytułów (często pojedynczych piosenek z całych albumów) nie jest najwygodniejszym mechanizmem monitorowania aktywności artystów. Dodawanie ich do obserwowanych nareszcie będzie miało jednak sens, ponieważ aplikacja doczeka się dedykowanej sekcji, w której będziemy widzieć listę wszystkich ostatnio wydanych płyt, singli itp. od wybranych wykonawców.

Czytaj też: Jak dodać własną muzykę do Spotify?

Jeśli Spotify nie zamieni tego strumienia w coś na wzór tego z Facebooka (gdzie nie liczy się chronologia, wpisy są dobierane według algorytmów i pojawia się coraz więcej reklam), to będzie można oficjalnie napisać, że usługa rozwiązała problem śledzenia muzycznych nowości w serwisie. Nowa funkcja jest testowana u wybranych użytkowników i aktywowana jest po stronie serwera, więc musimy uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: xda-developers

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu