Spotify

To będzie wielki powrót tekstów piosenek na Spotify

Konrad Kozłowski
To będzie wielki powrót tekstów piosenek na Spotify
7

Serwisy streamingowe to nie tylko dostęp do wielu milionów utworów za niewielkie pieniądze, ale także udogodnienia, jak wyświetlanie tekstów piosenek w trakcie ich odtwarzania. I to one wkrótce zagoszczą z powrotem na Spotify!

Aż trudno mi uwierzyć w to, że teksty piosenek zniknęły ze Spotify w 2017 roku. To oznacza, że serwis przez około 3 lata nie mógł lub nie chciał z powrotem wdrożyć takiej funkcji, co jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Obok obszernego katalogu, relatywnie niskich opłat i personalizacji playlist oraz systemu rekomendacji, to właśnie takie funkcje sprawiają, że platformy streamingowe mają przewagą nad pozostałymi formami dystrybucji muzyki.

Teksty piosenek na Spotify

Zniknęły, a teraz wrócą do aplikacji mobilnych i na komputerach

Zakończenie partnerstwa z Musixmatch, z jakichkolwiek powodów, oznaczał wycofanie tekstów piosenek ze Spotify, a platforma postanowiła wprowadzić coś innego. "Behind the lyrics" to ciekawa funkcja, która pozwala poznać kluczowe wersy w najpopularniejszych kawałkach oraz ich znaczenie lub tło powstawania. Nie będę udawał, że takie ciekawostki nie są przydatne i uważam, że firma wykazała się super inicjatywą dodając taką funkcję do swoich aplikacji mobilnych. Przez cały czas byłem jednak zdumiony faktem nieobecności słów piosenek, bo nie wierzę, że żadna ze stron posiadająca bogate katalogi tekstów nie chciała współpracować ze Spotify. Serwis na pewno byłby gotowy na odpowiednią inwestycję, więc powodów absencji tekstów piosenek trzeba zapewne szukać gdzie indziej.

W międzyczasie Apple Music zdołało wprowadzić tę funkcję na swojej platformie, co z pewnością zwróciło uwagę Spotify. Przed miesiącem pisaliśmy o planach dodania słów piosenek do aplikacji mobilnych Spotify, na potwierdzenie czego dysponowaliśmy licznymi zrzutami ekranu. Teraz sytuacja się powtarza w przypadku aplikacji dla Windowsa. Pierwszy ze zrzutów zapowiada dodanie nowej funkcji do aplikacji, a drugi prezentuje ją w akcji. Co ciekawe, w lewym dolnym rogu można doczytać, że za teksty do utworów odpowiada nie kto inny, jak... MusixMatch, czyli usługa, z którą Spotify współpracowało kilka lat wcześniej.

Czytaj też: Wkrótce pośpiewacie ze Spotify, teksty piosenek wracają do aplikacji

Spotify nie udostępniło żadnego oficjalnego stanowiska w tej sprawie, ale powrót tekstów piosenek do usługi jest najwyraźniej tuż za rogiem.

Źródło, obrazki: mspoweruser.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu