Ciekawe strony

Apple przejmuje Chomp - system do wyszukiwania aplikacji. Nowy App Store i iTunes w przygotowaniu?

Marcin Kamiński
Apple przejmuje Chomp - system do wyszukiwania aplikacji. Nowy App Store i iTunes w przygotowaniu?
10

Licznik pobrań aplikacji ze sklepu App Store firmy Apple bije w szybkim tempie, zbliżając się do godnej podziwu liczby 25 miliardów. W sklepie znaleźć można programy wszelkiej maści, pozwalające się bawić, uczyć i pracować. Łącznie wszystkich aplikacji w App Store jest obecnie przeszło 500,000, a co...

Licznik pobrań aplikacji ze sklepu App Store firmy Apple bije w szybkim tempie, zbliżając się do godnej podziwu liczby 25 miliardów. W sklepie znaleźć można programy wszelkiej maści, pozwalające się bawić, uczyć i pracować. Łącznie wszystkich aplikacji w App Store jest obecnie przeszło 500,000, a codziennie przybywają kolejne. Jak zatem znaleźć interesujące nas i godne uwagi pozycje? Jest to coraz trudniejsze, jednak właśnie pojawiła się szansa na poprawę tego stanu rzeczy. Apple kupiło platformę Chomp, służącą do szybkiego i łatwego wyszukiwania aplikacji na urządzenia mobilne.

Chomp działa obecnie w formie aplikacji na telefony iPhone oraz wyposażone w system Android, a także jako wygodna w użyciu wyszukiwarka w przeglądarce internetowej. Zasada działania przypomina doskonale znane wszystkim Google – wystarczy w pole wyszukiwania wpisać odpowiednie słowa kluczowe, aby otrzymać listę zgodnych z nimi aplikacji na wybraną platformę (iOS/Android).

Nie ma także problemu z sortowaniem wyników wedle kategorii programów, jak także filtrowania wedle ceny (darmowe/płatne). Po wybraniu danej aplikacji otrzymujemy dostęp do jej opisu, zdjęć oraz ocen – tak samo, jak w App Store czy Android Market.

Szczegóły na temat przejęcia Chomp przez Apple nie są znane jeszcze oficjalnie, mówi się jednak o całkowitym przejęciu technologii, pracowników oraz planów na wykorzystanie platformy w sklepie App Store. Cena nie była zatem zapewne mała – Chomp do tej pory dzięki dwóm inwestorom wyceniany był na 2,5 miliona dolarów i zatrudniał przeszło 20 osób. Wszyscy dzięki przejęciu otrzymali stanowiska w Apple i tak np. szef Chomp przeszedł do działu marketingu iTunes, zaś dyrektor ds. technologii został starszym inżynierem, odpowiedzialnym za rozwój iTunes od strony programistycznej. Wskazuje to na chęć wykorzystania pomysłów i umiejętości twórców Chomp do poprawy produktów Apple. Zapewne będą oni pracować nad nowym interfejsem muzycznego odtwarzacza iTunes, którego premiera wraz z systemem OS X Mountain Lion ma odbyć się jeszcze w tym roku kalendarzowym.

Licznik pobrań aplikacji w App Store znajdziecie pod tym adresem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Apple