Gry

Tego jeszcze w Polsce nie było. Spółka z branży medycznej przejmie producenta gier

Paweł Winiarski
2

Na rynku gier da się zarobić, a polskie studia to zdolne ekipy. Może rozpoczyna się właśnie jakiś nowy trend wśród firm niezwiązanych z branżą?

Laser-Med to spółka notowana na NewConnect. Podpisała właśnie list intencyjny w sprawie połączenia z firmą produkującą gry - One More Level. Połączenie ma polegać na przeniesieniu całego majątku spółki One More Level na spółkę Laser-Med w zamian za wydanie dotychczasowym akcjonariuszom spółki One More Level akcji spółki Laser-Med. Mówiąc prościej - spółka z branży medycznej przejmuje spółkę z branży gier.

Wspomniane One More Level znam z niezłego Warlocks vs Shadows. Studio możecie też znać z Race to Mars lub Deadlings. Firma jest certyfikowanym wydawcą gier na PS4, PS Vita, konsole Nintendo, Xbox One, PS4, jej gry znajdują się również w serwisie Steam.

Wspomniałem o tym, że Laser-Med to spółka medyczna - dokładniej spółka zajmująca się medycyną estetyczną. Na rynku NewConnect zadebiutowała w sierpniu 2012 roku, a w tym roku zdecydowano, że firma powinna podjąć nowe kierunki rozwoju. "W maju 2017 r. nawiązana została współpraca z One More Level  w zakresie wymiany doświadczeń w obszarze planowania sprzedaży i budżetowania projektów, prowadzenia projektów i zarządzenia ryzykiem projektowym, pozyskiwaniem finansowania, projektowania gier i aktualnych technologii (silniki gier) oraz procedur certyfikacji gier na poszczególnych platformach: PC, Microsoft, Sony." - czytamy w serwisie Forbes.

Po co?

Na to pytanie znają odpowiedź tylko obie firmy, mi pozostają domysły. Tak naprawdę Laser-Med jest inwestorem dobrym jak każdy inny. Produkcja gier to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi w naszym kraju i z każdym rokiem przybywa coraz popularniejszych ekip. Bez wątpienia drogę utorował trochę CD Projekt Red, sukcesem Wiedźmina. Z drugiej jeśli jakakolwiek polska firma produkująca gry osiągnęła światowy sukces, był on zależny tylko od niej i zdolności studia oraz poszczególnych osób je tworzących. Dlatego cieszę się, żę One More Level łączy siły z innym podmiotem, bo to najprawdopodobniej pozwoli im stworzyć jeszcze lepsze i jeszcze ciekawsze gry. Miałem okazję ograć Warlock vs Shadows i widać, że to zdolna ekipa.

źródło

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu