Gry

Half Life 3 potwierdzony? Nie... to tylko patch dla starszej wersji gry

Jakub Szczęsny
Half Life 3 potwierdzony? Nie... to tylko patch dla starszej wersji gry
6

Kto czeka na Half Life 3? Między innymi ja. I choć nie ma żadnych obiektywnych argumentów za tym, że Valve rzeczywiście pracuje nad tym tytułem, internet wie swoje i co chwila generuje rewelacje, jakoby świadczące o rychłym nadejściu długo wyczekiwanej gry. Wtem... Valve łata grę z 1998 roku. O co tutaj chodzi?

Przypomnijmy, pierwsza część Half Life powstała w 1998 roku i przebojem przebiła się do kanonu strzelanek. Do 2008 roku sprzedała się w 9 milionach egzemplarzy, a w 2004 roku doczekała się swojego sequela. I... tyle ją widziano, a fani w dalszym ciągu czekają na dalszy rozwój historii opowiadanej w tym klasyku. Do sytuacji, w której fani Half Life'a gorączkowo poszukują jakichkolwiek podpowiedzi dotyczących trzeciej odsłony kultowej serii przyczyniło się również samo Valve oraz Gabe Newell. Niejednoznaczne wypowiedzi zarówno firmy, jak i jej szefa spowodowały zbiorowe "wariactwo" na punkcie Half Life 3.

Valve to mistrz wodzenia graczy za nos. Patch dla gry z 1998 roku to jawna prowokacja

Który producent zdecydowałby się na załatanie gry "od tak sobie", szczególnie, że tytuł liczy sobie blisko dwie dekady? Wśród poprawek wprowadzonych wraz z najnowszym patchem znalazły się usprawnienia pod kątem stabilności oraz zapisanych stanów gry. Pojawiły się także inne, pomniejsze zmiany:

Fixed crash when entering certain malformed strings into the game console. Thanks to Marshal Webb from BackConnect, Inc for reporting this.
Fixed crash when loading a specially crafted malformed BSP file. Thanks to Grant Hernandez (@Digital_Cold) for reporting this.
Fixed malformed SAV files allowing arbitrary files to be written into the game folder. Thanks to Vsevolod Saj for reporting this.
Fixed a crash when quickly changing weapons that are consumable. Thanks to Sam Vanheer for reporting this.
Fixed crash when setting custom decals

Internauci jednak wiedzą swoje i wierzą, że w tych zmianach zaszyta jest informacja dotycząca trzeciej odsłony Half Life'a. Jak na razie, na ten temat nie wiadomo nic i trudno przewidzieć, czy rzeczywiście, w patchu znajduje się cokolwiek, co może nakierować fanów serii przynajmniej na potwierdzenie prac nad grą. Jedno jednak trzeba przyznać - Valve dobrze wie, jak operować rozgłosem w internecie. Ze zwykłego patcha dla starej gry zrobiono ogromny szum. A może to czas, by producent jasno określił się, czy jest na co czekać?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu