Filmy

Spider-Man wraca do uniwersum Marvela! Powstanie trzeci film!

Konrad Kozłowski
Spider-Man wraca do uniwersum Marvela! Powstanie trzeci film!
6

A jednak! Spider-Man powraca do Marvel Cinematic Universe! Sony Pictures Entertainment i The Walt Disney Studios osiągnęły kompromis i trzeci film ze Spider-Manem powstanie w ramach MCU. Tom Holland powróci oczywiście do roli Człowieka Pająka.

Mija ponad miesiąc od chwili, gdy dowiedzieliśmy, że Disney nie będzie kontynuować współpracy z Sony przy następnym filmie ze Spider-Manem. Powód braku kompromisu podczas wcześniejszych negocjacji był jasny - chodziło oczywiście o pieniądze. To w rękach Sony nadal znajdują się prawa do ekranizacji komiksów z Człowiekiem Pająkiem i jego dotychczasowa obecność w filmach z MCU była nie lada wydarzeniem. Doczekaliśmy się nawet dwóch solowych projektów, w których Spajdi był w centrum wydarzeń.

Jakie filmy ze Spider-Manem pojawiły się na ekranie?

Wiemy, że Disney pragnęło podziału 50/50, podczas gdy Sony oczekiwało zachowania wcześniejszych warunków umowy, które dawały Disney’owi 5 procent od wpływów z pierwszego dnia wyświetlania filmu. To były pokaźne sumy, ale poparcie filmu o Pająku całym światem Marvela zbudowanym przez lata przez Disney dawało mu naprawdę spore szanse na powodzenie. I tak się działo: Spider-Man: Homecoming i Spider-Man Far From Home nie tylko zarobiły swoje, ale cieszyły się dobrą opinią wśród widzów oraz krytyków. Po tym, jak Sony i Disney ogłosiły przed miesiącem, że rozmowy na temat trzeciego filmu kończą się fiaskiem, nie było jasne, co spotka Człowieka Pająka w następnych produkcjach.

Dzisiaj już stało się jasne, że nie tylko powstanie trzeci film i wystąpi w nim Tom Holland, dotychczasowy odtwórca roli Petera Parkera, ale za projekt będzie odpowiedzialny Kevin Feige, który stworzył wcześniejsze odsłony Spider-Mana. Dodatkowo, potwierdzono, że Spider-Man pojawi się co najmniej w jednym z filmów Marvel Studios.

Spider-Man Uniwersum to najlepszy film o człowieku pająku od lat

Jestem fanem Petera Parkera i Spider-Mana w wykonaniu Toma Hollanda, ale nie kibicuję temu, co dzieje się z tą postacią, jako częścią uniwersum. Uważam, że w towarzystwie tak wielu postaci i w kontekście tak wielu wydarzeń Spider-Man i jego rozterki, problemy oraz zwycięstwa nie są w stanie wybrzmieć. Mimo wszystko, mam nadzieję, że ta (ostateczna?) decyzja położyła kres niedomówieniom i otrzymamy kolejny dobry film.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu