Filmy

Najbardziej wyczekiwane przeze mnie filmy tej jesieni

Weronika Makuch
Najbardziej wyczekiwane przeze mnie filmy tej jesieni
0

Po sezonie ogórkowym zrobiło się w kinach naprawdę gorąco. Tej jesieni będzie co oglądać.

Mimozami jesień się zaczyna. I, ma się rozumieć, ciekawymi premierami. Wszyscy fani filmów oraz seriali wreszcie mogą odetchnąć z ulgą po dość ubogim w hity lecie. Machina rozkręca się na nowo. Od teraz aż do kolejnych wakacji będziemy mieli co śledzić. Przedstawiam krótką listę jesiennych premier, na które czekam najbardziej. A wy jakich produkcji nie możecie się już doczekać?

Najbardziej wyczekiwane przeze mnie seriale tej jesieni

Joker

Premiera: 4 października

Opowieść o strudzonym życiem komiku zapowiada się bardzo ciekawie. Już w październiku będziemy mieli okazję obserwować przeobrażanie się rozchwianego emocjonalnie mężczyznę w psychopatycznego mordercę. Zwiastun Jokera obiecuje bardzo dużo. Już teraz o filmie mówi się bardzo dużo. Oczekiwania są wysokie. Miejmy nadzieję, że Joaquin Phoenix im sprosta, a my wreszcie otrzymamy porządne kino antysuperbohaterskie.

Boże Ciało

Premiera: 11 października

Jan Komasa przygotował kolejne wstrząsający obraz. Filmem zdążył zachwycić się już świat na festiwalach. Posypały się Złote Lwy, zagraniczni recenzenci opisywali produkcję w samych superlatywach. Odkąd zobaczyłam zwiastun po raz pierwszy nie mogłam doczekać się seansu. To będzie z pewnością brutalne, ale i magnetyzujące kino. Dokładnie taki jest główny bohater oraz grający go Bartosz Bielenia. Na takie polskie filmy warto czekać.

Wojna o prąd

Premiera: 11 października

Jeden z filmów podejmujących historię Thomasa Edisona i Nikoli Tesli, jakie pojawią się w ciągu najbliższych lat. Pierwszy powinien mieć najłatwiej, to on wytyczy pewnie szlaki i do niego będą porównywane kolejne produkcje. Oby tylko postawił poprzeczkę wysoko, aby służył do czegoś innego niż mieszanie go z błotem. Niezwykła historia i zdolni aktorzy gotowi do przedstawienia jej całemu światu. Czego chcieć więcej?

Ślicznotki

Premiera: 11 października

Dziewczyny, które pracowały w jednym z nowojorskich klubów go-go tracą wszystkie oszczędności w wyniku krachu finansowego z 2008 roku. Dziewczyny postanawiają odgryźć się na maklerach z Wall Street, którzy szastają pieniędzmi nawet w obliczy takiego kryzysu. Szybko decydują się na przekręt, który przyniesie im dużo pieniędzy, ale i dużo kłopotów. W obsadzie aktorskiej nie brakuje głośnych nazwisk, czego przykładem może być chociażby Jennifer Lopez. Zapowiada się ciekawy, brudny film.

Obywatel Jones

Premiera: 25 października

Najnowsza produkcja Agnieszki Holland. Film tej reżyserki zawsze wzbudzają emocję, trudno nie oczekiwać wiele po kolejnej produkcji. To historia Garetha Jonesa, który zasłynął pisząc artykuł o swoim spotkaniu z Adolfem Hitlerem, zaraz po przejęciu przez niego władzy w 1933 roku. Teraz dziennikarz zabiera się za nowy temat - gwałtowną modernizację Związku Radzieckiego. Do tego pragnie zrobić wywiad ze Stalinem. Będzie niebezpiecznie i słowiańsko. Spojrzymy na wschodnich sąsiadów sprzed lat okiem zdolnej Holland.

Doktor Sen

Premiera: 15 listopada

Kolejne zapowiedzi Doktora Sen przyjmowano ciepło. Film przedstawi nam historię dorosłego Dannyego Torrance’a, czyli syna głównego bohatera z Lśnienia. Mężczyzna posiada zdolności psychiczne, które zaczynają mu się dość mocno dawać we znaki. Najbardziej obiecująco zapowiada się główna rola Ewana McGregora. Ten zdolny aktor może udźwignie film samodzielnie, dając nam bardzo ciekawe widowisko.

Kraina Lodu 2

Premiera: 22 listopada

Kontynuacja jednej z najważniejszych bajek dla dzieciaków obecnego pokolenia. Anna i Elsa powracają, aby odkryć tajemnice magii i swojej rodziny. Disney, jak zwykle, zachwyca pięknymi zwiastunami, nie zdradzając jednak zbyt wiele o samej fabule czy muzyce z filmu. Najciekawsze kąski pozostawia do czasu premiery, a my musimy cierpliwie czekać na wycieczkę do kina. Oby druga część była godną następczynią pierwowzoru!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu