Amazon

Kolejne centrum logistyczne Amazona powstanie w Sosnowcu. Fajnie, ale gdzie jest Sosnowiec?

Maciej Sikorski
Kolejne centrum logistyczne Amazona powstanie w Sosnowcu. Fajnie, ale gdzie jest Sosnowiec?
65

Żarty z Sosnowca zawsze mile widziane na Śląsku. A i poza Śląskiem jest to wdzięczny temat dowcipów. Mieszkańcy tego miasta jakoś nie podzielają poczucia humoru Ślązaków - pewnie dlatego, że się nie znają ;) Koniec z docinkami, przynajmniej z mojej strony. Piszę o ważnym mieście Zagłębia nie bez przyczyny: Amazon utworzy tam swoje centrum logistyczne. Trzeba jednak trzymać kciuki za amerykańską korporację, bo nie ma pewności, że zna ona lokalizację tego miasta...

Sosnowiec doczeka się centrum logistycznego Amazona - pisaliśmy o tym kilka dni temu. Wszyscy pisali, bo informacja ciekawa: to już piąte centrum, a sklep nadal nie funkcjonuje w naszym kraju. Pojawią się jednak nowe miejsca pracy, zyska lokalny rynek. Znam osoby, które już zajrzały na stronę firmy nie tylko z ciekawości - są zainteresowane etatem w Amazonie. Od jednej z nich dostałem cynk - poleciła, bym sprawdził stronę korporacji po kątem lokalizacji nowego centrum. Sprawdziłem.

Z mapki umieszczonej na stronie wynika, że Sosnowiec znajdziemy... nad Łodzią. Przez chwilę zastanawiałem się, jak do tego doszło, w końcu poszukałem i okazało się, że w tym miejscu jest wieś o nazwie Sosnowiec. Czeski błąd. Chociaż nie do końca. Badając sprawę trafiłem na stronę Silesion, z której dowiedziałem się, że błędów było więcej - tło w ogłoszeniu stanowiła grafika przedstawiająca katowicki Spodek, a z opisu wynikało, że to część Katowic. Dla mieszkańców Sosnowca chyba nie ma większej zniewagi.

Korporacja zaczęła naprawiać te błędy, wszystko należy oczywiście obrócić w żart (o ile zauważy to większa liczba osób). Ale dziwi trochę, że firma popełnia takie gafy inwestując spore pieniądze. Naprawdę trudno sprawdzić, gdzie stawia się wielki magazyn? Może nie uruchomili jeszcze sklepu w Polsce, bo myślą, że nadal operują na terenie Niemiec? ;)

/\/>

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Amazonhotwklejka