Amazon

Amazon: Nowe centrum logistyki e-commerce powstanie w Sosnowcu

Grzegorz Ułan
Amazon: Nowe centrum logistyki e-commerce powstanie w Sosnowcu
12

To już piąte centrum Amazona w Polsce. Trzy już działają - dwa we Wrocławiu i jedno w Poznaniu, budowa czwartego została ogłoszona w październiku 2016 z lokalizacją w Kołbaskowie k. Szczecina. Piąte będzie uruchomione w Sosnowcu jeszcze w IV kwartale 2017 roku.

Amazon obiecuje, że wszyscy pracownicy nowego centrum otrzymają atrakcyjny pakiet wynagrodzeń i świadczeń dodatkowych w postaci bezpłatnego transportu, opieki medycznej czy ubezpieczeń na życie.

Steven Harman, Dyrektor operacyjny Amazon:

Od 2014 r. zainwestowaliśmy ponad 3 miliardy złotych, utworzyliśmy tysiące etatowych miejsc pracy i zachęciliśmy setki sprzedawców z Polski, żeby rozwijali swoje firmy korzystając z programu Sprzedawaj na Amazon. Z wielką radością staniemy się częścią społeczności Sosnowca. Naszym pracownikom będziemy oferować konkurencyjne pensje i bardzo atrakcyjne pakiety świadczeń dodatkowych. Zależy nam także na budowaniu niezwykłej atmosfery pracy i stwarzaniu licznych możliwości rozwoju kariery w naszej dynamicznej globalnej organizacji. Będziemy ściśle współpracować z najlepszymi uczelniami w regionie, aby zachęcić najbardziej utalentowanych absolwentów do tego, by dołączyli do nas i w przyszłości to oni zarządzali naszą firmą.

Amazon rozpoczął już proces rekrutacji, aktualnie poszukują kierowników ds. działalności operacyjnej, inżynierów, pracowników działu kadr, specjalistów ds. finansów i IT, więc jeśli szukacie pracy, a chcielibyście ją podjąć w nowym centrum Amazona w Sosnowcu, zapraszamy pod ten adres: www.myamazonjob.com/sosnowiec

Wygląda to na mocną ekspansję Amazona w Europie, jak czytamy na ich stronie, w 2017 roku, chcą stworzyć 15 tysięcy nowych miejsc pracy w pełnym wymiarze godzin w całej Europie. Obecna liczba to już 50 tysięcy, w tym w zeszłym roku przybyło 10 tysięcy nowych miejsc pracy. Liczby osób obecnie zatrudnionych w polskich centrach logistycznych to odpowiednio - łączna liczba 7 tysięcy, w tym w zeszłym roku 2,5 tysiąca. Niestety nie podali informacji ile osób może liczyć na zatrudnienie w nowym centrum w Sosnowcu.

Źródło: inf. prasowa


Niedawno uruchomiliśmy serwis z Pracą w IT! Gorąco zachęcamy do przejrzenia najnowszych ofert pracy oraz profili pracodawców.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu