Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Sony

Może to okaże się szansą powrotu smartfonów Sony na szczyt? Xperia F miałaby zaoferować składany ekran

2

Pojawiły się pierwsze plotki na temat składanego smartfona od Sony - a nawet całej rodziny takich urządzeń. Sony Xperia F miałyby trafić na rynek w 2020.

Złote czasy Sony w kwestii smartfonów wydają się być tak odległe, że niewielu o nich w ogóle pamięta. I choć jeszcze kilka lat temu Japończycy serwowali telefon za telefonem którym udawało się podbić serca użytkowników, to teraz -- delikatnie mówiąc -- nie jest już tak kolorowo. Przez długi czas urządzenia firmy były krytykowane za archaiczny design, nie czarowały podzespołami, o wsparciu nie wspominając. I mimo że sporo się w tej kwestii zmieniło, to wielu użytkowników najwyraźniej... zapomina o ich sprzętach. Na rynek wparowali nowi gracze, którzy ekspresowo rozkochali w sobie publiczność. I teraz żadne sztuczki wydają się nie działać: ani świetne moduły fotograficzne, ani fenomenalne ekrany w proporcjach 21:9 — jak ten w Sony Xperia 10 Plus. No to może ich propozycja składanego smartfona się sprawdzi? Taki miałby trafić na rynek w przyszłym roku.

Tym razem Sony nie chce spóźnić się na imprezę

MySmartPrice donosi o plotkach na temat "składaka" od Sony. Ten miałby pojawić się w przyszłym roku i to w postaci całej serii, która nazywać miałaby się Xperia F. Urządzenia miałyby wykorzystywać ekrany od Samsunga, a całość miałaby zostać utrzymana w tych samych proporcjach co obecne flagowce japońskiego koncernu, czyli 21:9. Ponadto mówi się też o łączności 5G, Wielu wróżyło firmie wycofanie się rakiem z rynku smartfonów, a jednak plotki na temat kolejnych modeli zdają się im wyraźnie przeczyć. Zresztą CEO firmy, Kenichiro Yoshida niedawno sam mówił, że widzą smartfony jako "niezbędne" w swojej ofercie.

Smartfony ze zginanymi ekranami wciąż wydają się być jeszcze przyszłością (jak odległą — to się dopiero okaże). Miłośnicy marki mają jednak powody do zadowolenia — bo jeżeli te plotki się potwierdzą i faktycznie w przyszłym roku zobaczymy zginane Xperie, to kto wie. Może przy obecnych zmianach zachodzących na rynku mobile Sony uda się jeszcze co nieco ugrać i wrócić na szczyt?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: