Gry

PlayStation Plus w maju. Gry na PlayStation 4

Piotr Kurek
PlayStation Plus w maju. Gry na PlayStation 4
5

Sony zaprezentowało tytuły, w które zagramy w ramach usługi PlayStation Plus w tym miesiącu.

Majówka trwa, jednak na gry, które pojawią się w maju w ramach usług PlayStation Plus będziecie musieli jeszcze trochę poczekać. Sony zaprezentowało tytuły, jakie dodacie do swojej biblioteki od 7 maja tego roku.

W przyszłym tygodniu do katalogu gier objętych abonamentem PlayStation Plus dołączą dwie pozycje. Będzie to Overcooked oraz What Remains of Edith Finch. Overcooked to przygotowana z myślą o kanapowym co-opie produkcja studia Team 17, które nad tytułem współpracowało z Ghost Town Games. Tym razem twórcy serii Worms zabierają graczy w świat gastronomii, w którym szybko zdają sobie sprawę, że prowadzenie własnej restauracji nie jest wcale takie proste. Pełna humoru zręcznościówka nastawiona na kooperację zapewni masę świetnej rozgrywki zarówno w pojedynkę, jak i z przyjaciółmi.

What Remains of Edith Finch to wciągająca gra przygodowa z perspektywy pierwszej osoby przygotowana przez studio Giant Sparrow, w której gracz wciela się w postać tytułowej Edith Finch odkrywającej tajemniczą historię stojącą za śmiercią całej jej rodziny. Rozgrywka to w głównej mierze zwiedzanie posiadłości Finchów i szukanie opowieści przedstawiających życie każdego członka rodziny w dniu ich śmierci, od przodków po ich obecnych krewnych.

Zobacz też: Rok 2018 obfitował w świetne gry na PlayStation 4. Oto nasze zestawienie najlepszych z nich

PlayStation Plus. Co z grami na PlayStation 3 i PlayStation Vita?

Jeśli szukacie gier na PS3 i PS Vita to niestety muszę Was rozczarować. Sony przestało oferować tytuły na te konsole w ramach usługi PlayStation Plus. Od marca, w abonamencie znajdują się tylko pozycje na PlayStation 4. Warto jednak dodać, że w przyszłości mogą pojawić się tytuły, w które zagracie także na PS3 i PS Vita dzięki tak zwanemu Cross-Buy, która przy zakupie lub do daniu do biblioteki gry na PlayStation 4 w wersji cyfrowej, automatycznie przypisuje do konta wersję tej samej gry na PlayStation Vita i PlayStation 3.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu