Microsoft

Zaskakująca współpraca dwóch gigantów na rzecz „nowych rozwiązań dla gier i SI opartych na chmurze”

Piotr Kurek
Zaskakująca współpraca dwóch gigantów na rzecz „nowych rozwiązań dla gier i SI opartych na chmurze”
6

Dziś włodarze Sony oraz Microsoft ogłosili współpracę, która ma przełożyć się na dostarczanie klientom obu firm jeszcze lepszych rozwiązań z dziedziny gier konsolowych i tych, opartych na sztucznej inteligencji i chmurze.

Od lat w branży gier komputerowych mówi się o wielkiej wojnie konsolowej między PlayStation a Xbox. Ku zaskoczeniu wielu, Kenichiro Yoshida, prezes i dyrektor generalny Sony Corporation oraz Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoftu uścisnęli sobie dziś dłonie i zapowiedzieli szeroko idącą współpracę w dziedzinie cyfrowej rozrywki. Ruch ten może dziwić, ale też może napawać optymizmem, że już wkrótce zatrą się granice dzielące oba obozy. A wszystko dzięki chmurze Azure, którą Microsoft rozwija od kilku lat i stara się z nią dotrzeć do jak największej liczby odbiorców.

Zobacz też: Korzystanie z potencjału Azure w Polsce nigdy nie było prostsze

W podpisanym przez obu panów protokole ustaleń znajdziemy między innymi zapiski dotyczące poszukiwania wspólnych rozwiązań opartych o chmurę Azure dla poprawy działania usług gier konsolowych oferowanych przez obie firmy. Microsoft oferuje Sony możliwość zbadania użyteczności istniejących rozwiązań opartych na centrach danych Microsoft Azure dla usług strumieniowania gier i innych treści, oferowanych obecnie przez japońską firmę. Obie strony zapewniają, że współpraca odbije się pozytywnie na rynku konsolowej rozrywki i strumieniowaniu — nie tylko gier, ale także innych treści cyfrowych oferowanych przez Sony i Microsoft. Co ciekawe, jednym z ważnych elementów porozumienia jest chęć stworzenia platformy dedykowanej twórcom, którzy będą mogli ją wykorzystywać to tworzenia produktów najwyższej jakości.

Zobacz też: Xbox One czy PS4? Wszystkie za i przeciw

Jednak dostarczanie cyfrowej rozrywki to nie wszystko, co Sony i Microsoft chcą osiągnąć dzięki swojej współpracy. Jednym z jej elementów są także rozwiązania oparte o półprzewodniki, np. przy produkcji inteligentnych czujników obrazu. Nie zabraknie też wymiany doświadczeń w zakresie sztucznej inteligencji, która przyczyni się do jej rozwoju, także w oparciu o chmurę Azure.

Na efekt współpracy przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, jednak zarówno przedstawiciele Sony, jak i Microsoftu z optymizmem patrzą w przyszłość.

Źródło: informacje prasowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu