Netflix

Netflix przygotowuje serial z Sonikiem. To Sonic Prime [Aktualizacja]

Kamil Świtalski
Netflix przygotowuje serial z Sonikiem. To Sonic Prime [Aktualizacja]
2

Nadchodzi nowa serialowa adaptacja gry wideo od Netflix! Tym razem firma zaproponuje nam swoją wizję... Sonica! Poznajcie pierwsze informacje o Sonic Prime

Sonic the Hedgehog to jedna z najbardziej charakternych postaci w świecie gier wideo. Na wiele lat jego blask jakby trochę przygasł, ale ostatnio zadziorny niebieski jeż ponownie zdobywa popularność i robi co w jego mocy, by przebić się do mainstreamu. Idzie mu to dość topornie — najwięcej dyskusji było prawdopodobnie w związku z jego hollywoodzkim wizerunkiem. Twórcy zmienili model głównego bohatera dopiero pod naporem krytyki, a sam film był... mocno średni, o czym pisał Konrad w recenzji kinowego Sonica. Był film, będzie kolejny film - i wszystko wskazuje na to, że w 2022 na Netflixie pojawi się także serial animowany z superszybkim bohaterem!

Animowany serial 3D Sonic the Hedgehog w 2022 ma trafić na Netflix

O animacji 3D z Soniciem dowiedzieliśmy się z wpisu na Twitterze, który... zdążył już z niego zniknąć. Nie zdradzał zbyt wiele, ale kilka konkretów już otrzymaliśmy. Przede wszystkim wiemy, że będzie to odcinkowy serial animowany w formie animacji 3D. Całość ma zostać wyprodukowana przy ścisłej współpracy z ojcami niebieskiego jeża — firmą Sega. Ponadto przy projekcie pomagać będzą WildBrain oraz Man of Action Entertainment — firmy produkcyjne specjalizujące się w animowanych produkcjach kierowanych przede wszystkim do młodszego widza.

Cała reszta obecnie jest tajemnicą. Widać jednak, że w ostatnim czasie filmy bazujące na grach wideo poszły w odstawkę — zamiast tego, mamy coraz więcej seriali. Zarówno aktorskich, jak i animowanych — a Netflix ma w tym spory wkład. Castlevania budzi sporo skrajnych emocji, ale poza tym gigant zapowiedział przecież swoją adaptację Assassin's Creed czy Resident Evil. Będzie się działo!

Aktualizacja 1.02.2021. Sonic Prime. Co wiadomo o nowym serialu Netflix?

Netflix, SEGA, WildBrain i Man of Action Entertainment potwierdzają oficjalnie, że pracują wspólnie nad nowym serialem Sonic. Zatytułowany będzie Sonic Prime i na Netfliksa trafi w 2022 r. Pierwszy sezonu animowanego serialu 3D podzielony został na 24. odcinki i opowiadać będzie nową historię z niebieskim jeżem w roli głównej. Produkcja ma być skierowana przede wszystkim do dzieci w wieku 6-11 lat, ale ma też przyciągać przed ekrany fanów marki — podobnie jak to miało miejsce z kinową adaptacją z zeszłego roku. Za animację, tak jak pisaliśmy poprzednio, odpowiadać będzie kanadyjskie studio WildBrain mające siedzibę w Vancouver. Historią zajmuje się Man of Action Entertainment. Joe Casey, Joe Kelly, Duncan Rouleau oraz Steven T. Seagle na swoim koncie mają np. bohaterów Ben 10, czy oryginalną Wielką Szóstkę (komiksy Marvela), która inspirowała twórców filmów ze studia Pixar.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu