Social Media

To może być koniec telenoweli ze Snapchatem w Windows 10 Mobile w roli głównej

Jakub Szczęsny
To może być koniec telenoweli ze Snapchatem w Windows 10 Mobile w roli głównej
71

To nie tajemnica, że wśród młodszych ode mnie ludzi Windows Phone / Windows 10 Mobile jest z automatu skreślany z listy preferowanych systemów operacyjnych głównie z powodu braku tam Snapchata - stosunkowo młodej i atrakcyjnej platformy społecznościowej. Trwająca już od dłuższego czasu batalia o zaprowadzenie tam tej aplikacji może się skończyć - sam Microsoft właściwie potwierdza, że prace nad tą aplikację już trwają. Nie wiadomo natomiast, kiedy mielibyśmy się jej spodziewać w Sklepie.

Jedna z popularniejszych aplikacji do obsługi Snapchata w mobilnym Windows została stworzona przez Rudy'ego Huyna, który po tym, jak usługodawca postanowił zbanować nieoficjalną propozycję w Sklepie, długo toczył boje - oferował nawet Snapchatowi kod swojej aplikacji nieodpłatnie, byleby użytkownicy platformy Microsoftu mogli cieszyć się dostępem do serwisu. Nie udało się - Snapchat cały czas podnosił argument mówiący o bezpieczeństwie. Tym samym od ponad roku użytkownicy, którzy zostali przy Windows w telefonie nie mogli uzyskać dostępu do swoich kont. Co więcej, ci, którzy korzystali z nieoficjalnych aplikacji zostali ukarani blokadą konta - oczywiście ze względu na bezpieczeństwo.

Microsoft zatem otrzymał bardzo bolesny cios wizerunkowy. Przypadek Snapchata udowadnia, jak bardzo źle wpłynąć może decyzja jednego usługodawcy. Nie wiadomo czym podszyte były motywy serwisu w działaniu przeciw mobilnej platformie Microsoftu, ale można śmiało założyć, że gdyby Windows 10 Mobile / Windows Phone był odrobinę popularniejszy, tego problemu by nie było.

Pewne poszlaki w kwestii aplikacji Snapchata dla Windows 10 Mobile ponownie prowadzą do Rudy'ego Huyna. Wcześniej informował on społeczność, że pracuje nad nową aplikacją dla systemu, ale nie chciał zdradzić szczegółów. Być może chodzi właśnie o aplikację Snapchata - mogło się okazać, że wreszcie dogadano się w sprawie dostępności tej aplikacji dla Windows 10 Mobile i Rudy - mając doświadczenie został wyznaczony do jej stworzenia i wdrożenia. Warto przy okazji wspomnieć, że Rudy Huyn po tym, jak mocno przyczynił się do nadgonienia braków w platformie, został zwerbowany do Microsoftu.

Konto Lumia w Hiszpanii daje zatem użytkownikom Windows 10 Mobile odrobinę nadziei na to, że Snapchat zostanie zaprowadzony do Windows 10 Mobile. Nie wiemy natomiast kiedy to się stanie i czy w ogóle to dojdzie do skutku. Nie możemy zweryfikować tej informacji na podstawie innej wypowiedzi pracownika Microsoftu, nie jest to nic absolutnie wiążącego. Mamy jednak nadzieję na to, że coś w tej sprawie się ruszy. Dla mnie nie do pomyślenia było to, że Microsoft - jako niewątpliwy gigant w branży nie potrafił wynegocjować chociażby uzupełnienie swojego repozytorium o obsługę tego serwisu. Jeżeli te doniesienia się potwierdzą, aplikacja Snapchata powinna się pojawić już niebawem. Cóż, wypada zatem chwilę poczekać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu