Social Media

Możesz teraz blokować innych na Disqusie (i nie musisz być wcale moderatorem!) [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Możesz teraz blokować innych na Disqusie (i nie musisz być wcale moderatorem!) [prasówka]
35

Internet to piękne miejsce, w którym czasami ludzie lubią sobie wzajemnie działać na nerwy - szczególnie, gdy dochodzi do wymiany poglądów. Nowa funkcja w Disqus pozwala zaoszczędzić sobie sporo stresu.

Blokowanie użytkowników w Disqus

Nie musimy już znosić hejterów i innych drażniących nas użytkowników na Disqusie - wystarczy ich zablokować. Cały mechanizm działa banalnie prosto. Zablokowany użytkownik i jego komentarze pozostaje dla nas całkowicie niewidoczny na wszystkich stronach, na których funkcjonują komentarze Disqus. Zablokowanymi możemy zarządzać potem w naszym panelu administracyjnym. Niestety rozwiązanie to obejmuje jedynie osoby z kontem w usłudze (goście nie mogą być blokowani z oczywistych względów). Warto też pamiętać, że po wylogowaniu z Disqusa będziemy widzieć wszystko normalnie.

Pinterest przejmuje Flexy?

Pinterest dokonał wykupienia Flexy - popularnej i bardzo dobrze ocenianej klawiatury ekranowej dla Androida. Na co serwisowi ta technologia? No właśnie... Inne źródła donoszą, że przejęto wyłącznie inżynierów, a technologia i sama aplikacja pozostały w niezmienionym stanie. Klawiatura nie zniknie ze sklepu Google Play, choć wszystko wskazuje na to, że nie będzie dalej rozwijana i aktualizowana. Na szczęście jej autorzy zdecydowali się udostępnić część elementów na zasadach open-source, co daje nadzieję na dalszy rozwój projektu przez społeczność.

Twitter mocniej zintegrowany z Periscope

Twitter w końcu idzie po rozum do głowy i integruje się z Periscope. Od teraz przyciski strumieniowania na żywo mają być wyświetlane w okienku udostępniania nowych postów. Gdzieniegdzie zobaczymy też guziki pozwalające szybko pobrać program. Pytanie, czy to nie za późno - analogiczna funkcja na Facebooku działa równie dobrze i wydaje się już teraz cieszyć większą popularnością.

Nowa ukryta gra na Messengerze

Messenger ma kolejną ukrytą grę. Tym razem jest to piłka nożna. Aby zagrać musimy znaleźć ikonkę piłki w bazie emoji i ją wysłać. Zabawa jest prosta - stukamy w piłkę, aby nieustannie się odbijała i zapobiegamy upadnięciu jej na ziemię. Im więcej tym lepiej. Facebook zapamiętuje wynik i tworzy na tej podstawie ranking, porównując nas ze znajomymi. Pomysł na czasie, bo fajnie się komponuje z trwającym Euro 2016.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu