Samsung

Tak wygląda przyszłość smartfonów, która mnie przekonuje

Albert Lewandowski
Tak wygląda przyszłość smartfonów, która mnie przekonuje
9

Smartfon z hologramami brzmi jak rzecz z odległej przyszłości, ale okazuje się, że taka propozycja może pojawić się całkiem niedługo. Co nowego wprowadzi?

Smartfon z hologramami to świetny pomysł

Obecnie w smartfonach mamy do czynienia ze stopniowymi poprawkami. Próżno w nich szukać ogromnych zmian i firmy starają się dopracowywać obecną formę tych urządzeń mobilnych. O dziwo, w ostatnim czasie Samsung wydaje się być liderem innowacji i to aż zaskakujące, ile nowych projektów szykują Koreańczycy. Na pewno do tego grona możemy zaliczyć składaną serię Galaxy Fold, która zaliczyła już falstart, ale wkrótce może do niego dołączyć coś zupełnie zaskakującego.

Przeczytaj również: Wszystko o Samsung Galaxy Fold 2.

Mianowicie ostatnio Koreańczycy zgłosili patent na urządzenie wyświetlające hologramy. Nie, to nie żart. Samsung chce wykorzystać potencjał, jaki drzemie w tej zaskakującej technologii. Stosunkowo niedawno podobne ambicje miało RED z Hydrogen One, ale akurat w przypadku tego producenta sprzętu filmowego zabrakło przede wszystkim dopracowania i realnej oceny własnych możliwości. Jestem zdania, że w przypadku Koreańczyków szanse na stworzenie udanego urządzenia są znacznie wyższe.

Całość będzie składać się z trzech głównych komponentów:

  • zakrzywionego z jednej części wyświetlacza, co przypomina Samsunga Galaxy Note Edge,
  • odblaskowy element,
  • półprzepuszczalne lustro.

Takie rozwiązanie mogłoby znaleźć zastosowanie oczywiście nie tylko w smartfonach, ale również tabletach, laptopach, wearables czy zestawach multimedialnych w samochodach. Warto dodać, że taka technologia umożliwiłaby zupełnie inny poziom interakcji użytkownika ze sprzętem. Samsung opisał we wniosku opcję wyświetlania panelu do sterowania muzyką w formie hologramu. Moim zdaniem to może przynieść sporą poprawę samej funkcjonalności, choć naturalnie będziemy musieli sporo poczekać aż taka propozycja trafi na rynek.

Samsung udowodnił już nie raz, że świetnie radzi sobie z wdrażaniem wszystkich, nawet tych najbardziej niewiarygodnych, pomysłów. Dodanie hologramu do smartfona może być zdecydowanie ciekawym zabiegiem. Jestem ciekaw, czy konkurencja również podąży w tym kierunku czy też będzie pozostawać na swojej dosyć biernej pozycji. Niewątpliwie taka postawa ogranicza ryzyko popełnienia błędu, ale wątpię, że o to chodzi na rynku mobilnym.

Prawdziwa funkcjonalność

Obecnie oferowane smartfony to niezwykle praktyczne urządzenia. W zasadzie wielu osobom wystarczą one w zupełności do codziennej pracy i aż dziwne, że więcej firm nie poszło w ślady Samsunga i nie oferuje możliwości przełączenia telefonu w tryb prawdziwego komputera za pomocą docka lub jednego kabla. Na dobrą sprawę do podstawowych zadań w pakiecie biurowym czy obsługi przeglądarki sporo telefonów świetnie się nada.

Jestem ciekaw, co wyjdzie z ciekawego pomysłu na smartfon z hologramami. Szczególnie twórcy aplikacji będą mieli tu pole do popisu i jestem przekonany, że z chęcią będą to testować. Teraz pozostaje już tylko pytanie, jak długo Samsungowi zajmie opracowanie odpowiedniego urządzenia i czy ponownie zdecydują się zaryzykować. Liczę na to, że tak i to już wkrótce.

Przeczytaj również: Oto najlepsze smartfony.

źródło: Gizmochina

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu