Samsung

Po co kupować Galaxy Note 10, skoro Galaxy S10 dostanie te same dodatkowe funkcje aparatu?

Paweł Winiarski
Po co kupować Galaxy Note 10, skoro Galaxy S10 dostanie te same dodatkowe funkcje aparatu?
7

Tak naprawdę to powód do zadowolenia, a nie narzekania. Zawsze lubię kiedy funkcje obecne w nowszym i droższym smartfonie producent decyduje się umieszczać w starszym i tańszym modelu.

Od jakiegoś czasu nie obserwujemy rewolucji w aparatach fotograficznych Samsunga i tak naprawdę można mówić o pewnej stagnacji. Z drugiej strony to od lat świetne "oczka", które robią kapitalne zdjęcia i swoje rewolucje koreańska firma uskuteczniła już wcześniej, a reszta stara się po prostu nadgonić. Zmiany oczywiście są, ale często symboliczne i dotyczą głównie dodatkowych funkcji aparatów. A te znane z Galaxy Note 10 trafią do Galaxy S10. Dla mnie super opcja.

Samsung zaczął wypuszczać aktualizację, dzięki której fotograficzne bajery z Note 10 trafią do S10

Galaxy S10 dostaną stabilizację Super Steady, która naprawdę nieźle się spisuje. Może nie zastąpi gimbala czy statywu, ale jednak wystabilizuje ujęcia z ręki, co na pewno przyda się przy prostszych nagraniach wykonywanych smartfonem. S10 otrzyma również obecną w Note 10 możliwość przełączania się na Live Focus podczas kręcenia wideo. Do tego tryb nocny w zdjęciach robionych przednim aparatem. Innymi słowy, selfie wyjdą nieźle nawet w kiepskich warunkach oświetleniowych, co jest chyba największym problemem przednich aparatów. Coś tam jeszcze wspomniano o wykorzystaniu AR, ale to chyba nikogo nie interesuje.

Zobacz też: Recenzja Samsung Galaxy Note 10+

Wsparcie Dex

Aktualizacja pozwoli również na lepsze wykorzystanie DeX, czyli funkcji zmieniającej smartfona w coś na kształt komputera. Oznacza to, że połączycie się S10 zarówno z Makiem jak i PC z Windowsem i przeniesiecie okienka ze smartfona na ekran komputera.

Kiedy aktualizacja trafi na Wasze Galaxy S10? Trudno ocenić. W internecie można znaleźć już informacje, że europejskie smartfony z Exynosem otrzymują już paczkę w Niemczech i Szwajcarii, amerykańskie S10-tki ze Snapdragonem mają ją otrzymać niedługo. Jest więc spora szansa na to, że paczka już na Was czeka, lub za chwilę przyjdzie.

Będziecie korzystać z tych bajerów?

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu