Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Samsung

Po co kupować Galaxy Note 10, skoro Galaxy S10 dostanie te same dodatkowe funkcje aparatu?

PW
Paweł Winiarski
7

Tak naprawdę to powód do zadowolenia, a nie narzekania. Zawsze lubię kiedy funkcje obecne w nowszym i droższym smartfonie producent decyduje się umieszczać w starszym i tańszym modelu.

Od jakiegoś czasu nie obserwujemy rewolucji w aparatach fotograficznych Samsunga i tak naprawdę można mówić o pewnej stagnacji. Z drugiej strony to od lat świetne "oczka", które robią kapitalne zdjęcia i swoje rewolucje koreańska firma uskuteczniła już wcześniej, a reszta stara się po prostu nadgonić. Zmiany oczywiście są, ale często symboliczne i dotyczą głównie dodatkowych funkcji aparatów. A te znane z Galaxy Note 10 trafią do Galaxy S10. Dla mnie super opcja.

Samsung zaczął wypuszczać aktualizację, dzięki której fotograficzne bajery z Note 10 trafią do S10

Galaxy S10 dostaną stabilizację Super Steady, która naprawdę nieźle się spisuje. Może nie zastąpi gimbala czy statywu, ale jednak wystabilizuje ujęcia z ręki, co na pewno przyda się przy prostszych nagraniach wykonywanych smartfonem. S10 otrzyma również obecną w Note 10 możliwość przełączania się na Live Focus podczas kręcenia wideo. Do tego tryb nocny w zdjęciach robionych przednim aparatem. Innymi słowy, selfie wyjdą nieźle nawet w kiepskich warunkach oświetleniowych, co jest chyba największym problemem przednich aparatów. Coś tam jeszcze wspomniano o wykorzystaniu AR, ale to chyba nikogo nie interesuje.

Zobacz też: Recenzja Samsung Galaxy Note 10+

Wsparcie Dex

Aktualizacja pozwoli również na lepsze wykorzystanie DeX, czyli funkcji zmieniającej smartfona w coś na kształt komputera. Oznacza to, że połączycie się S10 zarówno z Makiem jak i PC z Windowsem i przeniesiecie okienka ze smartfona na ekran komputera.

Kiedy aktualizacja trafi na Wasze Galaxy S10? Trudno ocenić. W internecie można znaleźć już informacje, że europejskie smartfony z Exynosem otrzymują już paczkę w Niemczech i Szwajcarii, amerykańskie S10-tki ze Snapdragonem mają ją otrzymać niedługo. Jest więc spora szansa na to, że paczka już na Was czeka, lub za chwilę przyjdzie.

Będziecie korzystać z tych bajerów?

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: