Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Smartfony

Składany Xiaomi na nowym wideo. Wygląda to coraz lepiej

PK
Piotr Kurek
12

Do sieci trafiło kolejne wideo prezentujące składany smartfon od Xiaomi. Z każdym kolejnym tygodniem zbliżamy się do oficjalnej premiery chińskiej odpowiedzi na Samsunga Galaxy Fold.

Samsung Galaxy Fold nie będzie tanim urządzeniem. Jego cena ustalona została na poziomie 1980 dolarów amerykańskich (ok. 7550 zł) bez podatku, który w zależności od stanu ma inną stawkę. Xiaomi, które wciąż nie zaprezentowało oficjalnie swojego „składaka” chce go sprzedawać dużo taniej. Ostatnie informacje mówią o 999 dolarach lub 999 euro (ok. 4293 zł). Na ostateczną cenę musimy poczekać na konferencję, a ta może zostać zapowiedziana w najbliższych tygodniach. Wygląda na to, że chiński producent ma już w pełni działający produkt i jest gotowy do zaprezentowaniu go światu, mimo informacji, że przyjdzie nam jeszcze trochę na niego poczekać.

Xiaomi wciąż nie jest zbyt wylewne na temat swojego nowego projektu. Co jakiś czas do sieci trafiają materiały prezentujące składany smartfon, nad którym pracują Chińczycy. O ile pierwszy klip nie robił większego wrażenia — głównie ze względu na problemy z działaniem systemu, tak drugie wideo pokazuje, że producent rozwiązał większość z nich.

Zobacz też: Pierwszy prototyp składanego smartfona Xiaomi oficjalnie zaprezentowany

Na zaprezentowanym dziś wideo, które najpierw trafiło do chińskiego serwisu weibo, możemy zobaczyć niemal to samo urządzenie, które zostało pokazane w połowie stycznia. To wciąż ta sama bryła, która przy rozłożeniu zamienia się w tablet, z dwoma elastycznymi skrzydłami składającymi się w odwrotną stronę niż Samsung Galaxy Fold i bliżej mu do Huawei Mate X niż do koreańskiej konkurencji. Największą jednak zmianą, w stosunku do poprzedniej prezentacji, jest sam system, który działa zdecydowanie szybciej i lepiej dostosowuje się do zmieniającego się ekranu.

Zobacz też: „Zginany” Huawei Mate X oficjalnie! Najszybsze 5G, niezwykła konstrukcja i porażająca cena„Zginany” Huawei Mate X oficjalnie! Najszybsze 5G, niezwykła konstrukcja i porażająca cena

O tym, czy prezentowany na materiale wideo smartfon jest ostatecznym produktem, dowiemy się zapewne za kilka tygodni, gdy Xiaomi zaprezentuje swojego składanego smartfona w pełnej okazałości.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: