Samsung

Samsung zdradza jak długo wytrzyma ekran w Galaxy Fold

Piotr Kurek
Samsung zdradza jak długo wytrzyma ekran w Galaxy Fold
11

O Samsung Galaxy Fold napisaliśmy już wiele tekstów. Część z nich poświęcona była specyfikacji technicznej, część samemu konceptowi smartfonów z elastycznym ekranem. Najważniejsze wciąż pozostaje pytanie: jak długo tego typu urządzenie będzie działać?

Specyfikcja Samsunga Galaxy Fold może i nie robi wrażenia, ale w gruncie rzeczy to nie o nią chodzi w tym smartfonie. To pierwsze tego typu urządzenie koreańskiego producenta i na lepsze podzespoły przyjdzie nam poczekać do kolejnych wersji Folda. Na tę chwilę najważniejszy jest sam ekran, który będzie eksploatowany do granic możliwości. W końcu jest elastyczny i by dostać się do jego pełnej powierzchni, wymagać będzie ciągłego rozkładania i składania.

Samsung zdaje sobie sprawę, że wypuszczenie niedopracowanego produktu, oferowanego w tak wysokiej cenie, może spotkać się z bardzo krytycznym odbiorem jego potencjalnych użytkowników. Nieoficjalne wideo, które od sieci trafiło kilka dni temu, o którym poczytacie w tekście Galaxy Fold na pierwszym nieoficjalnym wideo: nie jest już tak perfekcyjnie, ukazuje niedoskonałości tego typu rozwiązania. Widoczna, pionowa linia w miejscu, w którym zgina się ekran jest rozczarowująca i może zwiastować kłopoty przy długotrwałym użytkowaniu Galaxy Fold.

Firma postanowiła uchylić rąbka tajemnicy dotyczącej procesu testowania ekranów w Samsung Galaxy Fold, by na rynek trafił produkt najwyższej jakości. Na załączonym powyżej wideo możemy zobaczyć maszyny, które w sposób ciągły rozkładają i składają urządzenie. Samsung informuje, że ekran Infinity Flex jest w stanie wytrzymać ponad 200 tys. złożeń i rozłożeń — co według koreańskiego producenta wystarczy na 5 lat, przy dziennym otwieraniu Folda 100 razy. Oczywiście chodzi o warunki laboratoryjne i zapewne te wyniki różnić się będą w naturalnych warunkach. Niestety Samsung nie zdradził, co się dzieje po przekroczeniu tej liczby, ani nie wspomina o zmianach w samym ekranie zachodzących w trakcie normalnego użytkowania smartfona. Te szczegóły poznamy dopiero, gdy Galaxy Fold trafi do pierwszych użytkowników i ci będą testować go w warunkach ekstremalnych.

Przeczytaj więcej na temat Samsung Galaxy Fold:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu