8

Skaner do dokumentów Office Lens w wersji beta trafia na Androida i iOS [prasówka]

Coraz lepsze aparaty w naszych smartfonach sprawiły, że zaczęto je wykorzystywać w roli skanerów dokumentów. Jedną z takich aplikacji stworzył Microsoft. Office Lens właśnie trafia do sklepu Google Play i AppStore, ale nie ma raczej większych szans z konkurencyjnymi rozwiązaniami. Office Lens na Androidzie i iOS Aplikacja Office Lens to stosunkowo prosty skaner dokumentów, który […]

Coraz lepsze aparaty w naszych smartfonach sprawiły, że zaczęto je wykorzystywać w roli skanerów dokumentów. Jedną z takich aplikacji stworzył Microsoft. Office Lens właśnie trafia do sklepu Google Play i AppStore, ale nie ma raczej większych szans z konkurencyjnymi rozwiązaniami.

Office Lens na Androidzie i iOS

Aplikacja Office Lens to stosunkowo prosty skaner dokumentów, który pozwoli nam wykorzystać smartfona do cyfryzacji naszych papierowych zasobów. Rok temu program pojawił się na Windows Phone, a dziś trafia również na inne platformy. Siłą Office Lens jest mechanizm OCR, który analizuje zeskanowany dokument i przekształca go w plik Worda lub innej aplikacji wchodzącej w skład Office’a. Jednocześnie możemy go wykorzystać do skanowania wizytówek i wprowadzania z nich kontaktów do telefonu. Gotowe skany można wysłać do OneDrive lub OneNote.

Wydaje mi się, że przed Office Lens jeszcze długa droga. Wystarczy spojrzeć na konkurencyjnego Scanbota, którego jestem fanem – jest o wiele bardziej wszechstronny i rozbudowany. Aplikacji MS wydaje się brakować kluczowego atutu, dla którego użytkownicy porzucą dotychczasowe rozwiązania.

Aby przetestować Office Lens, musicie dołączyć do społeczności w Google+. Tam znajdziecie dodatkowe instrukcje pobierania. Wersja na iOS jest ogólnodostępna.

Kinect dla Windows umarł drugi raz?

Kinect_xbox_one_thumb

Kinect dla Windows znika ze sklepów. Można się było tego spodziewać. Zamiast tego, Microsoft będzie sprzedawał kontroler dedykowanym konsolom Xbox One, a każdy, kto zechce podłączyć go do komputera, będzie potrzebował stosownej przejściówki. Kinect wydaje się być mocno zaniedbanym urządzeniem w ofercie MS. Nawet gry, które wychodzą na Xboksa nie wykorzystują jego możliwości. Dobrej premiery z tej kategorii nie było od jakiś 6 miesięcy. Nieciekawie.

Nowy stary wyświetlacz dla LG G4

LG-G4-display

LG pochwaliło się produkcją nowych wyświetlaczy dla swojego LG G4, którego mamy zobaczyć już 28 kwietnia. Nowe panele mają przekątną 5,5 cala oraz rozdzielczość Quad HD. Producent miałby w nich poprawić odwzorowanie kolorów (wyższy, 120-procentowy gamut) oraz technologię obsługi dotykiem (ekran ma reagować na polecenia nawet, gdy będzie mokry). Nowy panel ma oferować ponadto o 50 proc. lepszy kontrast niż konkurencja i o 30 proc. lepszą jasność. Ma to być zasługą światła UV, które zostało użyte.