Microsoft

Office w wersji Modern dostępny dla użytkowników Windows 10. Office 2016 zapowiedziany!

Konrad Kozłowski
Office w wersji Modern dostępny dla użytkowników Windows 10. Office 2016 zapowiedziany!
30

To zaskakujące, że bez żadnych zapowiedzi Microsoft zaprezentował tę nowość, ale najistotniejsze w tym momencie jest to, że Office w uniwersalnym wydaniu nareszcie trafił do Sklepu Windows. Wszystkie aplikacje, a więc Word, Excel, PowerPoint, Outlook i OneNote będą w takiej formie dostępne dla kompu...

To zaskakujące, że bez żadnych zapowiedzi Microsoft zaprezentował tę nowość, ale najistotniejsze w tym momencie jest to, że Office w uniwersalnym wydaniu nareszcie trafił do Sklepu Windows. Wszystkie aplikacje, a więc Word, Excel, PowerPoint, Outlook i OneNote będą w takiej formie dostępne dla komputerów, tabletów i smartfonów.

Nie jest żadną tajemnicą, że dotykowy Office dla obydwu do niedawna oddzielnych platform Microsoftu - Windows 8 i Windows 8.1 - był daleki od ideału. Tryb dotykowy w Office 2013 nie można było uznać za pełnoprawny produkt stworzony z myślą o urządzeniach z ekranami dotykowymi, zaś mobilny Office w Windows Phone 8(.1) stał się aplikacją zacofaną na tle tych, które udostępniono na Androida i iOS. Nadchodzi czas na zmiany, na "nowy rozdział w historii Office'a".

Jak na razie nowego Office'a w wersji testowej sprawdzić mogą jedynie użytkownicy korzystający z Windows 10, którzy zapisani są do programu Windows Insider. By pobrać aplikacje należy udać się do Sklepu Windows (Beta) i odnaleźć dostępne już programy Word, Excel i PowerPoint. Wkrótce, podobnych doświadczeń dostarczą nam aplikacje na Windows 10 dla smartfonów, który już niedługo ma zostać upubliczniony. W wersji Preview naturalnie.

Tak się składa, że właśnie dzisiejszego ranka skomentowałem ostatnie działania Microsoftu. Choć z decyzjami związanymi z Windows 10 dla pecetów i aplikacjami dla konkurencyjnych systemów trudno dyskutować, to nadal istnieje obszar, w którym firma z Redmond ma wiele zrobienia. Dziś Microsoft uczynił pierwszy prawdziwy krok ku temu, by tę sytuację poprawić, ponieważ rzeczywistość, w której pakiet Office ma mniej do zaoferowania na własnej platformie Microsoftu niż na pozostałych, jest nie do zaakceptowania.

Nadchodzi Office 2016

Ogłoszone zostało także, że Microsoft ciężko pracuje nad nową odsłoną Office'a, która nosić będzie nazwę Office 2016. Pozostanie on zestawem aplikacji przystosowanych do obsługi za pomocą myszki i klawiatury, podczas gdy aplikacje uniwersalne mają stać się najprawdopodbniej "darmowym Officem dla wszystkich". Więcej szczegółów na temat Office 2016 zostanie ujawnione na przestrzeni najbliższych miesięcy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Windows 10nowy office