Microsoft

Świetna oferta Office 365 dla edukacji dostępna globalnie. Co na to polskie szkoły?

Konrad Kozłowski
Świetna oferta Office 365 dla edukacji dostępna globalnie. Co na to polskie szkoły?
9

Gdy pakiet Office stawał się darmowy dla uczniów i pracowników placówek edukacyjnych w Nowym Jorku, nie miało to dla nas większego znaczenia. Od dziś Microsoft rozpoczyna oferować zestaw aplikacji i większą przestrzeń w chmurze OneDrive dla instytucji edukacyjnych na całym świecie. Co dokładnie o...

Gdy pakiet Office stawał się darmowy dla uczniów i pracowników placówek edukacyjnych w Nowym Jorku, nie miało to dla nas większego znaczenia. Od dziś Microsoft rozpoczyna oferować zestaw aplikacji i większą przestrzeń w chmurze OneDrive dla instytucji edukacyjnych na całym świecie.

Co dokładnie otrzymamy, jeśli proces weryfikacji zakończy się sukcesem? Na czas nauki, na poziomie E3 (szczegóły poniżej), do naszej dyspozycji będą aplikacje: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Access oraz Publisher możliwe do zainstalowania na maksymalnie 5 maszynach, PC lub Mac, oraz 5 urządzeniach mobilnych. Do tego, oferowana przestrzeń w usłudze OneDrive sięgać będzie aż 1 terabajta. Oczywiście oprócz typowych aplikacji desktopowych i mobilnych, użytkownicy będą mogli skorzystać webaplikacji Office Online w przeglądarce.

Strona docelowa, na której wprowadzamy nasz szkolny adres e-mail, jest już dostępna w języku polskim, więc wszystko wskazuje na to, że nasz kraj również objęty jest tą ofertą. Niewiadomoą pozostaje liczba i lista placówek edukacyjnych współpracujących z Microsoftem na obszarze Polski. Według tej strony, to w gestii szkoły leży zainteresowanie się ofertą i rozpoczęcie współpracy. Jeżeli właśnie tak będzie to wyglądało, to nie spodziewałbym się zbyt wiele po szkołach publicznych. Poziom E1, który względem E3 różni się brakiem możliwości zainstalowania aplikacji desktopowych i mobilnych oraz kilkoma innymi szczegółami, jest oferowany bez opłat, lecz tylko "uprawnionym instytucjom edukacyjnym".

Ze wszystkimi pytaniami i wątpliwościami skierowałem się już do polskiego oddziału Microsoftu, jak tylko otrzymamy odpowiedzi, podzielimy się nimi z Wami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu