Felietony

"Migający" Windows i "kolorowy" Office - oto ostatnie nowości od Microsoftu

Konrad Kozłowski
39

To aplikacje uniwersalne będą jednym z filarów Windows 10 w wersji dla smartfonów, ale Microsoft wcale nie zamierza wprowadzić kilku drobniejszych poprawek, które uczynią korzystanie z systemu przyjemniejszym i wygodniejszym. Jedna z cech telefonów z Androidem stanie się zaletą kilku modeli Lumii i...

To aplikacje uniwersalne będą jednym z filarów Windows 10 w wersji dla smartfonów, ale Microsoft wcale nie zamierza wprowadzić kilku drobniejszych poprawek, które uczynią korzystanie z systemu przyjemniejszym i wygodniejszym. Jedna z cech telefonów z Androidem stanie się zaletą kilku modeli Lumii i nie tylko.

"Migający" Windows

O wszystkim poinformował w swoim poście na polskim forum Windowsmania niejaki @djtonka. Zamieścił on zrzuty ekranu z najnowszej wersji testowej Windows 10 dla smartfonów - prezentują one nową sekcję w ustawieniach, która poświęcona jest opcjom diody LED. Nie wiemy, czy system Microsoftu będzie wspierał wielokolorowe diody, wiemy natomiast, że jedynymi modelami Lumii, które posiadają diodę są 730/735 oraz 930.

win10new

Oprócz tego, w wersji, która wkrótce trafi do wszystkich testujących Windows 10 na telefonach, zauważalne są zmiany w interfejsie systemu i niektórych aplikacji. Wszystko na celu osiągnięcia pełnej spójności między systemem na komputerach i tabletach oraz smartfonach. Wraz z nową wersją dostępna stanie się selektywna synchronizacja konta - będziemy mogli zdecydować o synchronizacji zakładek, haseł czy motywu. Prawdopodobnie nareszcie stanie się możliwe usunięcie konta użytkownika bez potrzeby przywracania usatwień fabrycznych urządzenia. Nie został przedstawiony żaden poradnik, w jaki sposób już dziś można by sięgnąć po nadchodzące wydanie Windows 10, dlatego niezbędna będzie cierpliwość w oczekiwaniu na ruch Microsoftu.

"Kolorowy" Office

office-2016-leak-build

Ciekawą nowością Microsoft zaskoczył użytkowników testujących Office'a 2016 - podobnie jak w aplikacjach uniwersalnych pakietu Office, desktopowe wersje Worda, Excela i PowerPointa również będą oferowały interfejs w charakterystycznym dla każdego z programów kolorze. Przypomnijmy, że na liście motywów dostępny będzie jeszcze jedna nowa pozycja z ciemnym tłem. Tymczasem testowe wydanie Office 2016 w wersji dla biznesu trafiło do publicznej bety, co pozwala przypuszczać, że już niedługo pozostali subskrybenci Office 365 również będą mieli możliwość sprawdzenia najnowszej wersji Office'a.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu