VOD

Seriale i filmy po ukraińsku na Netfliksie - jest ich całkiem sporo!

Konrad Kozłowski
0

Netflix podpowiada, że na platformie nie brakuje filmów i seriali z ukraińskim dubbingiem - podpowiadamy, jak je znaleźć, a także jak zmienić język serwisu.

Wyszukiwarka filmów i seriali według języka na Netflix

Netflix umożliwia w naprawdę prosy sposób znaleźć treści z konkretnym językiem audio (lektor i dubbing), a także z napisami w konkretnym języku. W obecnej sytuacji pomocne może być znajdowanie seriali i filmów z językiem ukraińskim, dlatego krok po kroku podpowiadamy jak to zrobić:

  • WAŻNE! Wyszukiwarka ta działa w przeglądarkowej wersji Netfliksa
  • By z niej skorzystać przejdźcie pod adres www.netflix.com/browse/audio/ lub www.netflix.com/browse/subtitles/
  • Na wysuwanych listach możecie także zmienić sposób filtrowania - według języka napisów lub według języka audio, niestety niemożliwe jest znalezienie tytułów tylko z dubbingiem/lektorem
  • Dodatkowa opcja sortowania pozwala wyświetlić tytuły wedle rekomendacji, roku produkcji lub tytułami od A do Z lub od Z do A
  • By móc łatwo wrócić do znalezionych tytułów, dodaj jest do "mojej listy" - przycisk z "plusem" zaraz obok przycisku "odtwarzaj"

Filmy i seriale z dubbingiem w języku ukraińskim

Powyżej napisałem, że niemożliwe jest znalezienie tytułów tylko z dubbingiem w konkretnym języku, ale Netflix na swoich profilach podał listę tytułów, które posiadają dubbing w języku ukraińskim:

Napisy w języku ukraińskim na polskim Netfliksie

Netflix poinformował też, że język ukraiński pojawił się do wyboru w polskiej wersji serwisu. Ukraińskie napisy został jednak dodane tylko do tych tytułów, które są obecnie dostępne dla użytkowników w Ukrainie.

Jak zmienić język profilu na Netfliksie

Zmiana języka na profilu na Netfliksie jest bardzo łatwa. W tym celu udajemy się pod adres netflix.com w przeglądarce i w razie potrzeby logujemy na konto podając swoje dane. W prawym gónym rogu wybieramy Konto, a następnie klikamy na Profile i kontrola rodzicielska, by wybrać profil, na którym zmienimy język. Gdy dokonamy wyboru klikamy na Język, a następnie na Zmień. Następnie na liście wybieramy język ukraiński (Український). Przy okazji możemy zmienić, w jakich językach wyświetlane są opcje napisów i audio.

Jakie filmy i seriale są dostępne na Netflix po ukraińsku?

Wyszukiwarka Upflix wskazuje, że aż 1423 tytuły posiadają napisy w języku ukraińskim w tym momencie na Netflix, więc ta oferta jest naprawdę szeroka. Możecie ją przejrzeć pod tym linkiem na Upflix.pl (łatwiejszy do przeglądania, bez logowania), natomiast tutaj znajdziecie je wylistowane na Netfliksie. W przypadku dźwięku nie mamy możliwości rozdzielenia lektora od dubbingu, a totalna liczba tytułów z ukraińskim dźwiękiem wynosi na tę chwilę 134 (link Upflix, link Netflix).

Pamiętajmy, że Netflix może przygotowywać lokalne wersje seriali i filmów z myślą danym regionie i przeniesienie własnych przetłumaczonych treści będzie łatwiejsze. W przypadku zakupionych tytułów przeniesienie licencji jest nieco trudniejsze, bo filmy i seriale nie należą do Netfliksa i konkretne wersje/wydania tych produkcji są przygotowane z myślą o danej lokalizacji.

Czy seriale, filmy i gry są dobrym pomysłem w obecnej sytuacji? Psychologowie odpowiedzieli dla nas na te pytania.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu