VOD

Miał być hit: serial "Metropolis" od Apple TV+ skasowany

Piotr Kurek
Miał być hit: serial "Metropolis" od Apple TV+ skasowany
0

"Metropolis" od twórców "Mr. Robot" miał być wielkim hitem na platformie Apple TV+. Niestety serial jest kolejną ofiarą trwającego strajku scenarzystów.

O tym, że Apple TV+ pracuje nad serialową adaptacją klasyki kina sci-fi platforma informowała w zeszłym roku. Za sterami zasiadł Sam Esmail - producent, reżyser i scenarzysta, który na swoim koncie ma m.in. świetnie oceniany serial "Mr. Robot", czy "Homecoming". "Metropolis" miał zostać w całości napisany i wyreżyserowany przez Esmaila, który miał również pełnić rolę showrunnera. Miał też odpowiadać za produkcję w ramach umowy z UCP przy współpracy z Chadem Hamiltonen, który również pracował nad "Mr. Robot". W serialu miały pojawić się m.in. Briana Middleton oraz Lindy Booth, które otrzymały główne role.

Polecamy: "Tajna inwazja": Nick Fury jakiego nie znacie! Obsada o nowym serialu Marvela

Jednak ambitne plany przeniesienie klasyki na małe ekrany się nie spełnią. Jak informuje serwis Deadline, mimo przygotowań do zdjęć, które miały ruszyć tego lata w Australii, twórcy "Metropolis" zmuszeni zostali do przerwania prac. Powód? Sytuacja związana ze strajkiem scenarzystów i rosnące koszty produkcji. "Koszty i niepewność związane z trwającym strajkiem doprowadziły do tej trudnej decyzji" - miał powiedzieć jeden z przedstawicieli studia.

Serialowe "Metropolis" nie powstanie. Apple TV+ straciło materiał na hit

Cóż, na otarcie łez pozostaje seans oryginału. W Polsce film "Metropolis" z 1927 r. w reżyserii Fritza Langa obejrzeć możecie na platformach FlixClassic oraz Red Carpet. Obraz opowiada o dystopijnym, futurystycznym społeczeństwie podzielonym na dwie kasty - myślicieli i robotników. Pewien intelektualista zakochuje się w robotnicy i postanawia zagłębić się w realia życiowe ukochanej. Jest zszokowany tym, co przyjdzie mu zobaczyć… "Metropolis" to prawdziwa klasyka kina sci-fi nakręcona z wielkim rozmachem. W produkcji wzięło udział ponad 37 tys. statystów. Same zdjęcia trwały 310 dni. Co ciekawe, fragmenty filmu zostały wykorzystane w teledysku "Radio Ga Ga" zespołu Queen.

Obrazek wyróżniający: FlixClassic

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news