Samsung

Samsung, dokładnie na taką nakładkę czekałem!

Albert Lewandowski
Samsung, dokładnie na taką nakładkę czekałem!
22

Samsung One UI to najnowsza odsłona nakładki. W przeciwieństwie do swoich poprzedniczek, stanowi ona ogromny progres i widać, ile pracy w nią włożono.

Samsung One UI - uniwersalna propozycja

Rok 2019 jest zapowiadany przez Samsunga jako okres poważnych zmian w portfolio. Z jednej strony czeka nas premiera trzech wariantów Galaxy S10, a z drugiej model z rozkładanym ekranem, więc trzeba przyznać, że firma nie zamierza zanudzić swoich fanów na śmierć. Po dosyć przewidywalnych S9 i Note 9 można było mieć o to obawy.

Zanim jednak doczekamy się oficjalnego debiutu tych rewolucyjnych sprzętów, Koreańczycy zapowiedzieli i pokazali swoją nową nakładkę. Patrząc na to, jaką drogę przebyli od Touchwiza, przez Samsung Experience, aż do Samsung One UI, można być pod pozytywnym wrażeniem. Teraz rzeczywiście przemyślano każdy element. Przynajmniej tak to wyglądało na konferencji, finalny werdykt będzie można wydać dopiero po rozpoczęciu testów nowego oprogramowania.

Sam wygląd został znacznie uproszczony. Zbliżył się nieco do czystego Androida, pozbył się zbędnych ozdobników, a poszczególne ikony czy odnośniki doczekały się zaokrągleń w rogach. Przedstawiciele firmy pięknie opisali to na konferencji: aby skupić użytkowników na tym, co ważne. Do tego pojawi się Focus Blocks, grupujące podobne rzeczy, co ma ułatwić nawigację, ale nie jest to rozwiązanie innowacyjne.

Nie mogło także zabraknąć podstawowych algorytmów uczenia maszynowego do przewidywania naszych akcji. Cieszy mnie również pojawienie się trybu nocnego z czarno-białym motywem, który bardzo przyda się w nocy i pozwoli również na oszczędzenie nieco energii w dzień.

Pochwalić można również możliwość dostosowania koloru interfejsu do barwy telefonu - drobnostka, powiązana z już dostępnymi motywami, ale tu ma to wyglądać jeszcze lepiej. Interesujące brzmią jeszcze zapewnienia o dostosowywaniu aplikacji pod duże ekrany w taki sposób, aby dało się je wygodniej obsługiwać.

Na pierwszy rzut oka Samsung One UI to coś, na co czekaliśmy od dawna. Ładne, minimalistyczne, funkcjonalne - oby w rzeczywistości było równie dobre.

źródło: Engadget

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu