Samsung

Samsung Gear S3 to ciekawa propozycja dla osób aktywnych fizycznie

Paweł Winiarski
Samsung Gear S3 to ciekawa propozycja dla osób aktywnych fizycznie
68

Trudno by jakikolwiek smartwatch czy jakakolwiek opaska monitorująca aktywność zastąpiła biegaczowi profesjonalny zegarek sportowy. Nie znaczy to oczywiście, że dostępne na rynku urządzenia nie próbują tego zrobić. Przyjrzyjmy się sportowym funkcjom Samsunga Gear S3, bo smartwatch koreańskiej firmy potrafi pomóc w różnego rodzaju aktywnościach fizycznych.

Co w zasadzie powinien mieć smartwatch by mówić o nim, że posiada funkcje fitness? Mierzenie kroków nie wystarczy, to potrafi bowiem nawet smartfon.

Już Samsung Gear S2 nieźle sprawdzał się w temacie monitorowania aktywności fizycznej, koreański producent przy okazji jego następcy poszedł o krok dalej. W poprzedniej generacji do stylu sportowego pasował Gear S2 Sport, tym razem sportowa wersja nazywa się Frontier i przypomina trochę serię G-Shock od Casio jest to jednak konstrukcja wyglądająca lżej i wciąż elegancko. Na szczególną uwagę zasługuje budowa Frontiera - został on zauważalnie wzmocniony, powinien więc świetnie radzić sobie w gorszych warunkach, zarówno na mrozie jak i w upalne dni. Koperta wytrzyma upadki i uderzenia, wyświetlacz ochroni (i odpowiednio odbije promienie słoneczne) natomiast szkło Gorilla Glass SR+. Pasek Frontiera jest gumowy, nie ma więc obawy o to, że zniszczy się od przetarć, deszczu czy potu. To ważne, podczas treningu przejmowanie się zegarkiem to ostatnie, co chcecie robić.

Jeszcze dokładniejsze pomiary

Zegarek Samsung Gear S3 wyposażono w GPS, co na pewno ucieszy miłośników dyscyplin, w których kluczowe jest przemieszczanie się. Wraz z wysokościomierzem sprawia, że pomiary są jeszcze dokładniejsze - docenią to przede wszystkim biegacze i rowerzyści oraz osoby, dla których poza samym czasem aktywności czy długością trasy znaczenie mają spalane kalorie. Wspomniany wysokościomierz przydaje się też przy zliczaniu pokonanych pięter. Dodajcie do tego pulsometr, a będziecie mieć wgląd w tętno - tak istotne podczas każdego treningu.

Wysokościomierz w połączeniu z barometrem przyda się na pewno podróżnikom, pomaga bowiem monitorować lokalne warunki atmosferyczne - w przypadku poprzedniego modelu trzeba było polegać na informacjach pogodowych pobieranych przez aplikację z sieci.

Nie zapominaj pić

Na pierwszy rzut oka aplikacja, w której można liczyć szklanki wypitej wody i filiżanki kawy wydaje się kompletnie niepotrzebna. Tymczasem to banalnie prosty sposób na kontrolowanie spożycia płynów, które podczas prowadzenia zdrowego trybu życia jest prawie tak istotne jak dobrze ułożona dieta. Wystarczy kliknąć na ekran urządzenia by odhaczyć wypitą kawę i wypitą wodę, a następnie sprawdzić czy mieścimy się w odpowiedniej normie.

Wszystkie te funkcje do niczego by się nie przydały, gdyby nie były katalogowane w odpowiedniej bazie. Samsung posiada własną aplikację tego typu - S Health. To na dobrą sprawę aplikacja do monitorowania życia, która przy okazji nieźle sprawdza się jako aplikacja monitorująca aktywność sportową. Dane przekazywane z Gear S3 trafiają właśnie tam, po czym program je zapisuje. Dzięki temu nie znikają i mamy możliwość ich podejrzenia w podziale na poszczególne dni. Sprawdzimy ile zrobiliśmy kroków, ile biegaliśmy czy jeździliśmy na rowerze. Dodamy też tam jedzenie, by lepiej trzymać kalorie czy sprawdzimy zarejestrowany przez zegarek sen - w końcu regeneracja jest niezwykle ważna.

Fajny kompan przy zmianie trybu życia

Większość z nas potrzebuje motywacji do prowadzenia zdrowego trybu życia. Jednym pomagają znajomi, innym noworoczne postanowienia. Są też ludzie, którym pomaga nowy gadżet. I Samsung Gear S3 nieźle się z tego zadania wywiązuje - tym bardziej, że mobilny system Tizen zachęca do aktywności. Po dłuższym okresie siedzenia zegarek informuje o tym, że najwyższy czas się ruszyć. Nieźle odczytuje nawet zwykły chód informując nas o tym, że idziemy w dobrym tempie (zmierzy też wtedy puls), a przy okazji pogratuluje. Niby drobiazg, a jednak miły i z własnego doświadczenia wiem, że przydatny. Pracuję na siedząco, przy komputerze, starałem się stosować do zaleceń zegarka i robiłem przerwy na krótki spacer po biurze - polecam każdemu. A nie zawsze o tym pamiętałem, zegarek skutecznie więc mi o konieczności ruszenia się przypominał. Super sprawa.

Samsung Gear S3 może okazać się dobrym kompanem podczas nawet najprostszych aktywności fizycznych, pomoże też pilnować odpowiedniej ilości wypitej wody, aplikacja S Health policzy zjedzone kalorie, możecie również ustalać cele aktywności, a następnie je osiągać - może to zmotywuje niektórych do ruszenia się. Profesjonalni sportowcy wybiorą raczej profesjonalne, dedykowane im zegarki, ale dla osób uprawiających sport amatorsko czyrekreacyjnie, funkcje posiadane przez Gear S3 w zupełności wystarczą.

Tekst powstał we współpracy z firmą Samsung

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Samsung Gear S3