Samsung

Samsung nie odpuszcza. Nowy Galaxy Note w drodze [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
27

Samsung oficjalnie potwierdził, że nie rezygnuje z linii Galaxy Note. Kolejny phablet prawdopodobnie zadebiutuje jesienią i ma być nadzwyczaj stabilny oraz bezpieczny.

Galaxy Note 8 w drodze

Po nieprzyjemnych doświadczeniach związanych z wycofaniem Galaxy Note'a 7 z rynku można było się spodziewać, że Samsung całkowicie zrezygnuje z tej marki. Tymczasem koreańska firma się nie poddaje. Jak podaje serwis CNET, powołując się na rozmowę z J. Kohem, szefem działu smartfonów w Samsungu, nowy Galaxy Note zadebiutuje w tym roku i będzie lepszy oraz bardziej bezpieczny niż siódemka. Koh zapowiedział dużo innowacyjnych rozwiązań, ale nie ujawnił żadnych konkretów. Pozostaje więc czekać na pierwsze przecieki związane z nowym urządzeniem.

Tymczasem wcześniej, bo w pierwszej połowie roku, zobaczymy Galaxy S8 oraz (zapewne) model S8 Edge.

Nawet półtora roku sprzętowych aktualizacji Tesli

Tesla nie przestaje zaskakiwać. Tym razem firma Elona Muska obiecała swoim klientom aktualizacje... sprzętowe. Oznacza to, że osoby, które zakupią Teslę będą mogły liczyć na to, że w razie wprowadzenia nowych technologii do danego modelu, ich egzemplarz również zostanie ulepszony. Sytuacja dotyczy tutaj szczególnie zmian w zastosowanych czujnikach. Jakiś czas temu Tesla zapowiedziała auta HW2, które będą wyposażone w większą liczbę sensorów, co ma związek z nowym systemem autopilota. Posiadacze modeli HW1 byli tym rozczarowani, na co Musk odpowiedział 12-18-miesięcznym okresem wsparcia. Dodajmy, że dotąd wszystkie Tesle były regularnie aktualizowane software'owo, co często przekładało się na jeszcze lepsze osiągi.

LG G6 bez Snapdragona 835?

Pojawiają się niepokojące doniesienia na temat LG G6. Jak podaje Forbes, nadchodzący flagowiec koreańskiej firmy ma zostać wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 821, a nie 835, jak przewidywano. Powód? Qualcomm miał zawrzeć z Samsungiem umowę, która daje firmie wyłączność na używanie tych chipów do czasu premiery modelu Galaxy S8. Jeżeli faktycznie jest to prawdą, LG G6 będzie przegrany już na starcie. Z drugiej strony, czy rzeczywiście potrzebujemy dziś mocniejszych chipów w smartfonach (powiedzcie to klientom patrzącym na specyfikacje)?

Warto podkreślić, że LG już wcześniej zastosowało słabszy SoC względem konkurencji. Miało to miejsce w modelu LG G4, który zamiast popularnego wówczas (i dość mocno przegrzewającego się) modelu 810 otrzymał 808.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu