Samsung

Samsung Gear S2 otrzymuje aktualizację z funkcjami z Geara S3 [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Samsung Gear S2 otrzymuje aktualizację z funkcjami z Geara S3 [prasówka]
10

Samsung aktualizuje swoje zeszłoroczne smartwatche. Zegarki otrzymają pakiet nowości z funkcjami, które zadebiutowały wraz z nową generacją - Gearami S3.

Gears S2 z funkcjami Geara S3

Smartwatch Samsung Gear S2 otrzymuje dużą aktualizację, która wprowadza część funkcji z wydanego w tym roku Geara S3. Zmieniono wygląd tarcz, dodano obsługę ręcznego pisania, funkcję SOS, a także ulepszono aplikację S Health. Smartwatch ma teraz lekko zmodyfikowany interfejs, co pozwala sprawniej zarządzać połączeniami i powiadomieniami. Usprawnień doczekała się też współpraca z zewnętrznymi usługami. Aktualizacja wprowadza sprawniejsze i prostsze łączenie się ze smartfonami. Oczywiście trudno nazwać to powodem, dla którego nie warto kupować Geara S3, bo oba urządzenia dzieli hardware'owa przepaść.

LG G6 wodoszczelny i bez modułów

Pojawiły się kolejne doniesienia o LG G6. Wszystko wskazuje, że tym razem flagowiec LG nie będzie urządzeniem modularnym. Zamiast tego Koreańczycy mają iść w kierunku solidnej, wytrzymałej i wodoszczelnej obudowy. Dużo mówi się również o wsparciu dla ładowania bezprzewodowego, które w końcu miałoby się stać jedną z kluczowych funkcji w mobilnym portfolio LG. Wcześniej pisałem o innych doniesieniach - skanerze tęczówki służącym do bardziej skutecznego zabezpieczania naszych danych. Innych informacji póki co nie udostępniono. Można się jednak spodziewać, że po słabo sprzedającym się LG G5 firma pójdzie teraz w raczej zupełnie innym kierunku.

HTC One M9 z Androidem Nougat

A tymczasem kolejne smartfony otrzymują Androida 7.0 Nougat. Jakiś czas temu pisałem o starcie aktualizacji dla LG G5 oraz HTC 10. Teraz Nougata dostaje drugi smartfon Tajwańczyków - One M9. To model sprzed roku, który był jeszcze budowany wg tych samych schematów, co M8 czy M7. Widać, że producent kładzie nacisk na kwestię aktualności systemu. Szkoda tylko, że nie jest to Android 7.1.1, którego własnie otrzymują posiadacze Pixeli i Nexusów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu