Samsung

Samsung rozważa podział swojego biznesu na dwie części [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Samsung rozważa podział swojego biznesu na dwie części [prasówka]
7

Pojawiły się doniesienia o możliwym podzieleniu Samsunga na dwa podmioty. Taki ruch zapewniłby akcjonariuszom większą kontrolę nad spółką.

Samsung podzielony?

Jak donosi agencja Reuters w oparciu o informacje koreańskiej gazety Seul Economic Daily, Samsung rozważa podzielenie swojego biznesu. Taki ruch włodarzom koreańskiego koncernu zaproponował amerykański fundusz Elliot Management. Działanie to miałoby pozwolić rodzinie Lee utrzymanie większej kontroli nad firmą. Zwiększyłoby to też wartość aktywów posiadanych przez akcjonariuszy. Samsung miałby zostać podzielony na dwa podmioty: holdingowy oraz operacyjny. Jednocześnie akcjonariuszom wypłacone zostałyby dywidendy w wysokości 26 mln dol. Spotkanie zarządu firmy w tej sprawie ma się odbyć już w najbliższy wtorek.

Android 7.1.1 wyląduje 6 grudnia

Z informacji ujawnionych przez australijski oddział sieci Verizon wynika, że oficjalny debiut Androida 7.1.1 Nougat zaplanowano na 6 grudnia. To wtedy aktualizację do najnowszej wersji ma otrzymać Nexus 6P. Plik z paczką danych będzie miał rozmiar 650 MB, a build oznaczenie NMF28F. Na początek aktualizację otrzyma 100 tys. urządzeń. Do 13 dnia miesiąca zaktualizowanych ma ich zostać 10 proc., a dzień później wszystkie Nexusy 6P otrzymają powiadomienie o dostępnej nowej wersji systemu.

Dotąd Android 7.1.1 był dostępny wyłącznie dla urządzeń Google Pixel. Pozostali mogli jedynie przetestować wersję deweloperską systemu.

LG G6 z czytnikiem tęczówki?

Jest już niemal pewnym, że LG G6 nie będzie smartfonem modułowym. Co jednak zamiast tego przygotowuje koreańska firma? Przecieki, które pojawiły się w sieci wskazują na skaner tęczówki oka. Moduł ten już wcześniej znalazł zastosowanie w modelu Galaxy Note 7. Ten jednak, jak wiemy, finalnie został wycofany z rynku. LG chce wykorzystać to i zmodyfikować przednią kamerę w swoim flagowcu tak, aby równocześnie rozpoznawała tęczówkę oka. Jednocześnie Koreańczycy stale intensywnie pracują nad swoją usługą płatności LG Pay, która miałaby zostać oparta na technologii MST i tym sposobem działać ze wszystkimi terminalami NFC. Więcej na ten temat zapewne dowiemy się wkrótce.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu