Smartfony

Samsung Galaxy S22 Ultra na renderach. Szykują się spore zmiany w aparatach

Piotr Kurek
Samsung Galaxy S22 Ultra na renderach. Szykują się spore zmiany w aparatach
16

W sieci pojawiły się rendery nowego modelu flagowca od Samsunga. Na grafikach przedstawiony ma być Galaxy S22 Ultra, który zaskakuje nie tylko wyglądem z przodu, ale także z tyłu. Czy w tym kierunku powinni zmierzać producenci smartfonów?

Serwis Digit zaprezentował szereg grafik mających rzekomo przedstawiać przyszłorocznego flagowca Samsunga. Samsung Galaxy S22 Ultra zbliżony jest swoim wyglądem do serii Note. Płaskie krawędzie górne i dolne wydają się znajome? Te mają pojawić się w przyszłorocznym flagowcu. Podobnie jak slot na rysik S Pen. Choć tegoroczny Galaxy S21 Ultra wspiera rysik, ten jest sprzedawany osobno i do jego przechowywania przydaje się specjalne etui lub Smart Clear View, w którym mieści się smartfon i S Pen. W przyszłym roku rysik ma być, zdaniem Digit, które przygotowało poniższe materiały wraz z OnLeaks, integralną częścią Galaxy S22 Ultra.

Wyspa w kształcie P. Czy tak będą wyglądały aparaty w Samsung Galaxy S22 Ultra?

Jednak poza płaskimi krawędziami, lekko zakrzywionym na bokach 6,8-calowym ekranem, największą uwagę przykuwa tył Galaxy S22 Ultra. A konkretnie wyspa na aparaty. Ta odbiega od tego, do czego przyzwyczaili nas producenci smartfonów. W tym modelu ma pojawić się nowy moduł przypominający literę P. A w nim znajdzie się poczwórny aparat główny wspierany przez kilka dodatkowych czujników. Mowa tu między innymi o peryskopowym sensorze oferującym dziesięciokrotny zoom optyczny. Te informacje zdają się potwierdzać poprzednie plotki na temat nowego modelu Galaxy S22 Ultra.

Przyznam szczerze, że zaprezentowana na grafikach "wyspa" na aparaty wygląda, co najmniej, dziwnie. Samsung powoli przyzwyczaja nas, że czas odejść od oklepanych już "kwadratów". Wystarczy zerknąć na tegoroczną odsłonę Galaxy S21, którego aparaty główne wyglądają bardziej jak nakładka, niż integralna część urządzenia. Czy w tym kierunku będą szli projektanci i inżynierowie by możliwości smartfonów w kwestii robienia zdjęć i nagrywania wysokiej jakości filmów poszły o krok dalej.

Czy inni producenci również zdecydują się na bardziej wymyślne moduły aparatów? Zapowiada się interesująco. Niewykluczone też, że ostateczny wygląd Samsunga Galaxy S22 Ultra będzie całkowicie inny i jego tył nawiązywać będzie to bardziej tradycyjnych rozwiązań znanych z obecnych smartfonów. Czas pokaże.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

SamsungSamsung Galaxyprzecieki