Samsung

Samsung chce zawstydzić konkurencję. 5 flagowców koreańskiego koncernu na początku roku

PK
Piotr Kurek
17

Plotkom i przeciekom dotyczącym nowych smartfonów Samsunga nie ma końca. Tym razem dowiadujemy się, że koreański koncern planuje premierę aż 5 flagowych telefonów.

Samsung przygotowuje się do prezentacji 3 telefonów marki Galaxy S10. Dwa, bardzo mocne i wyposażone w najnowsze technologie oraz jeden, bardziej budżetowy, skierowany do konsumentów ceniących sobie niezawodność za relatywnie niewielkie pieniądze. Do tego grona dołącza jeszcze Galaxy F z ekranem Infinity Flex, którego prototyp mieliśmy okazję zobaczyć kilka tygodni temu. Dziś docierają do nas informacje o jeszcze jednym smartfonie przygotowywanym przez koreańskiego giganta technologicznego.

Zobacz też: Kolorowy Samsung Galaxy S10 i kolejne informacje o Galaxy F

Wall Street Journal opublikował raport dotyczący strategii Samsunga na początek przyszłego roku, który jednocześnie jest okrągłą, 10. rocznicą istnienia koreańskich smartfonów na rynku. Nowe smartfony Galaxy S10 mają zadebiutować już w lutym 2019 roku. Trzy wspomniane wyżej modele, dwa mocne i jeden budżetowy, to nie wszystko co Samsung ma do zaoferowania. Firma pokaże także czwarty — najbardziej dopracowany i wypchany najnowszymi technologiami smartfon o kodowej nazwie Beyond X.

Zobacz też: As w rękawie Samsunga? Składany smartfon i One UI to dopiero początek

Wyposażony w 6,7-calowy ekran gigant będzie w stanie komunikować się z siecią 5G oraz ma być uzbrojony aż w 6 obiektywów fotograficznych — dwa na przodzie urządzenia oraz 4 usytuowane na tylnej obudowie. Tył najprawdopodobniej wzorowany będzie na rozwiązaniach znanych z Samsung Galaxy A, który także zawierał 4 aparaty — główny, szerokokątny, teleobiektyw oraz odpowiedzialny za głębię.

4 obiektywy w Samsung Galaxy A9

Beyond X do sprzedaży ma trafić kilka miesięcy po premierze flagowych modeli Galaxy S10. Raport wskazuje, że to opóźnienie spowodowane jest rozmowami koreańskiego koncernu z telekomami na temat dostępności technologii 5G na premierę urządzenia. W tym wszystkim nie możemy zapomnieć o tajemnicznym projekcie Galaxy F, z giętkim, składanym ekranem, który ma zostać zaprezentowany w pełnej krasie również za kilka miesięcy. Początek 2019 roku zapowiada się naprawdę interesująco, gdy Samsung odsłoni wszystkie karty.

Źródło: Ars Technica

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: