Samsung

Telewizory 8k od Samsunga: kosmiczna jakość i kosmiczne ceny

Kamil Świtalski
Telewizory 8k od Samsunga: kosmiczna jakość i kosmiczne ceny
29

Telewizory 8k od Samsunga które zaprezentowane zostały na targach IFA trafiają do Polski. Poznaliśmy ich przybliżone ceny: tanio nie będzie.

Szaleństwo z "k" trwa w najlepsze. Kolejni twórcy prześcigają się z możliwie jak najwyższą rozdzielczością. Kolejne generacje ekranów oferują coraz lepszą jakość, a wszystko to przy wsparciu sztucznej inteligencji, która zadba o to, aby nawet materiały stworzone z myślą o starszych sprzętach wyglądały na nich olśniewająco. Pierwszy raz nową linię telewizorów Samsunga widzieliśmy na targach IFA w Berlinie (zobacz: Telewizory 8K QLED od Samsunga: Magia Pikseli), ale kilka tygodni później przyszedł czas na ich polską premierę. Na dzisiejszej imprezie mieliśmy szansę nie tylko przyjrzeć się lokalnie nowym modelom, ale też dowiedzieliśmy się  jakiego rzędu to będą wydatki. Cóż mogę powiedzieć: jeżeli zależy wam na najwyższej jakości, musicie przygotować się na to, że przyjdzie swoje zapłacić.

Seria QLED 8K oferuje nieosiągalne dotychczas poziomy jasności. Dla ekranu o przekątnej 65 cali będzie to 3000 nitów i aż 4000 nitów dla ekranu 75 cali oraz wersji 85-calowej, która trafi do sprzedaży przed końcem tego roku. Dzięki temu odwzorowanie szczegółów będzie równie wysokie w ciemnych i jasnych scenach. W połączeniu z obsługą standardu HDR10+, który do optymalizacji poziomu kontrastu w każdej scenie wykorzystuje dynamiczne metadane, uzyskiwany obraz będzie wyrazisty i bardziej rzeczywisty.

Telewizory Samsung QLED 8k dostępne będą w Polsce w trzech wariantach:

  • Samsung 8K 65 cali — za które przyjdzie zapłacić ok. 20 tys. złotych
  • Samsung 8K 75 cali — za które przyjdzie zapłacić ok. 30 tys. złotych
  • Samsung 8K 85 cali — za które przyjdzie zapłacić ok. 60 tys. złotych.

QLED 8K jest już dostępny w przedsprzedaży w wybranych sklepach w Polsce. Kupujący mogą liczyć na pakiet dodatkowych korzyści, który obejmuje m.in. usługę transportu wniesienia, montażu i konfiguracji, a także profesjonalną kalibrację. W zestawie z telewizorem dostępny będzie wieszak No-Gap, który pozwoli zamontować telewizor płasko przy samej ścianie.

Aby od razu cieszyć się ulubionymi treściami w zupełnie nowej jakości, QLED 8K będzie dostępny z ofertą Samsung Smart Pack 2018,która daje dostęp do czterech z siedmiu wybranych serwisów VOD.

W ramach oferty przedsprzedażowej telewizor można będzie zakupić w atrakcyjnej ofercie ratalnej – 20 rat 0%.

I choć zamówienia przedpremierowe ruszają już jutro (a dostawy można spodziewać się jeszcze w grudniu), to jeżeli ostrzycie sobie ząbki na największy wariant — musicie się wstrzymać, bo zamówienia ruszą dopiero w przyszłym miesiącu.

Technologia inteligentnego skalowania do 8K, którą Samsung po raz pierwszy zastosował właśnie w telewizorach QLED 8K, odpowiada za poprawę jakości obrazu. Wykorzystując algorytmy sztucznej inteligencji (AI), treści w rozdzielczości 4K lub niższej są inteligentnie skalowane do poziomu jak najbliższego 8K. Dzięki temu praktycznie każdy materiał wideo będzie można zobaczyć w dużo wyższej jakości.

Materiały z prezentacji wyglądały niezwykle obiecująco i robiły ogromne wrażenie — ale w praktyce liczyć się będzie nie demo, a to, jak sztuczna inteligencja poradzi sobie w praktyce. Na tę chwilę ceny zapowiadają się zaporowo, ale pamiętajmy, że to dopiero początek.

Zobacz też: ranking telewizorów w 2018 roku.

Źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu