samsung unicef
5

As w rękawie Samsunga? Składany smartfon i One UI to dopiero początek

W ostatnim czasie Samsung zdołał wszystkich bardzo pozytywnie zaskoczyć. Niedawno odbyła się konferencja Samsung Developer Conference, podczas której zaprezentowano Infinity Flex Display i nowy interfejs One UI. Teraz okazuje się, że Samsung ma dla nas coś jeszcze…

As w rękawie?

Wydawałoby się, że na razie Samsung nas niczym więcej nie zaskoczy, przynajmniej do czasu debiutu Galaxy S10. Nic bardziej mylnego. W piątek, w mediach społecznościowych pojawiła się zapowiedź nowej funkcji, która wiele zmieni. Niewątpliwie brzmi to interesująco, jednak co tym razem Samsung chce nam pokazać? Osobiście spodziewam się tu nowości w oprogramowaniu i zdecydowanie nie będzie to coś oczywistego. W takim przypadku firma nie próbowałaby tego w taki sposób zapowiadać.

W ostatnim czasie Koreańczycy pokazali, że nie rzucają słów na wiatr, prezentując podczas SDC, składany wyświetlacz czy zupełnie nowy interfejs użytkownika.

Pierwszy model z Infinity Flex Display, który zaprezentował ogólny pomysł firmy na takie smartfony i jego odbiór był pozytywny. Osobiście nie spodziewałem się wtedy premiery już finalnego produktu. Mimo wszystko cały etap projektowania i produkcji należy do bardzo skomplikowanych, wiele firm na razie zrezygnowało z rozwoju podobnych sprzętów, więc tu Samsung jest bezapelacyjnym liderem i stara się przy tym wszystko dopracować.

One UI, druga nowość, była sporym zaskoczeniem. To kolejny krok naprzód względem Samsung Experience i widać dojrzałość w projekcie oraz wsłuchanie się w głos klientów. Doczekaliśmy się eleganckiego, stylowego interfejsu. Zabraknie w nim zbędnych fajerwerków, a na pierwszym miejscu ma być wygoda użytkowania.

O co chodzi tym razem? Poinformujemy Was, gdy tylko czegoś się dowiemy.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Samsung.