Samsung

Samsung Galaxy S10 ma zostać fotograficznym królem. Koreańczycy podołają wyzwaniu?

AL
Albert Lewandowski
44

Samsung Galaxy S10 jest niezwykle ważnym produktem z perspektywy samego producenta, ponieważ w głównej mierze od niego zależy, czy firma utrzyma się na pierwszej pozycji wśród największych producentów telefonów. Teraz dowiedzieliśmy się co nieco o interesującym dodatku fotograficznym.

Samsung Galaxy S10 ma być wszechstronnie uzdolniony

Dosyć zabawne, że dopiero tak poważne problemy na rynkach na całym świecie oraz znaczący progres, jeżeli chodzi o producentów z Państwa Środka, zmusiły do wprowadzania większej liczby funkcji oraz zmian do ich nadchodzącego flagowca. Chyba w Korei ktoś poczuł, że stali się równie mocni, co Apple, ale to uczucie było bardzo zgubne.

Nowe high-endy mają zaoferować już bezramkowe ekrany, ale będzie w nich wcięcie na pojedynczą lub podwójną przednią kamerkę. Trzeba przyznać, że teraz kwestia aparatów ponownie stanie się pierwszoplanowa. W S9 czy Note 9 trudno narzekać na jakość fotografii czy filmów, bo ta jest naprawdę świetna. Nie da się tylko ukryć, że w przeszłości Koreańczycy proponowali tu więcej ciekawych rozwiązań i nie gonili konkurentów, jak teraz to robią, a sami nadawali tempo. Całkowicie słusznie chcą teraz do tego powrócić.

Artistic Live Focus - as Samsunga?

Ostatnio firma opatentowała nowe rozwiązanie, noszące nazwę Artistic Live Focus. Możemy spodziewać, że całkiem naturalnie pojawi się ono już w Samsungu Galaxy S10. Sam Live Focus w rodzinie Galaxy zadebiutował w zeszłym roku wraz z Note 8 i pojawiał się w kolejnych modelach tej firmy. Sama funkcja nie jest rewolucyjna i pozwala po prostu uzyskiwać efekt rozmycia soczewkowego.

Teraz możemy zatem liczyć na dalszą rozbudowę tego trybu i najprawdopodobniej pojawią się dedykowane rozwiązania z tym powiązane. Nie zdziwiłbym się, jakby była możliwości podmiany tła czy dodania specjalnych efektów tylko na obiekt na pierwszym planie. Mimo wszystko Samsung ma jeszcze sporo do poprawy w tym zakresie. Szczególnie patrząc na nowe Pixele czy Huawei Mate, można dostrzec pewnego rodzaju ich przewagę nad Samsungiem.

źródło: Neowin

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu