Samsung

9 osób z zarzutami kradzieży i sprzedaży poufnych dokumentów na temat elastycznych ekranów Samsunga

Piotr Kurek
9 osób z zarzutami kradzieży i sprzedaży poufnych dokumentów na temat elastycznych ekranów Samsunga
2

Południowokoreańska prokuratura postawiła zarzuty 9 osobom podejrzanym o sprzedaż technologii i poufnych informacji dotyczących tworzonego przez Samsung giętkiego ekranu, który ma być wykorzystywany w przyszłorocznych smartfonach koncernu.

Zobacz też: Telefon ze składanym ekranem już wkrótce w sklepach. I nie jest to Samsung

Wyścig technologiczny trwa w najlepsze. Rok 2019 zapowiada się na naprawdę rewolucyjne zmiany -- czołowi producenci urządzeń mobilnych planują wprowadzić na rynki własne rozwiązania wykorzystujące giętkie lub składane ekrany. Samsung w zeszłym miesiącu zaprezentował prototyp swojego smartfona. Na premierę Galaxy F przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale południowokoreański koncern ma powody do zmartwień. Dziś dowiadujemy się, że z działu odpowiedzialnego za rozwój technologii elastycznych ekranów wykradane były poufne informacje, które następnie trafiały do niezidentyfikowanej, na chwilę obecną, chińskiej firmy.

Zobacz też: Samsung Galaxy F – nowa flagowa linia z elastycznymi modelami

Południowokoreańska prokuratura oskarżyła dziś 9 pracowników firmy Toptec, która dostarcza do fabryk Samsunga narzędzi niezbędnych do składania ekranów LCD i OLED. Jednym z oskarżonych jest dyrektor naczelny, który wraz z 8 współpracownikami stworzyli spółkę fasadową wykradającą rysunki, schematy ekranów oraz instrukcje urządzeń niezbędnych do produkcji tego typu paneli. Sprzedali je chińskiemu klientowi za sumę prawie 14 milionów dolarów (ok. 53 miliony złotych). 

Zobacz też: Samsung i Google pracują wspólnie nad składanymi ekranami

Firma Toptec wydała specjalne oświadczenie, w którym zaprzecza jakimkolwiek oskarżeniom, jakie są kierowane w stosunku do jej pracowników:

Our company has never provided Samsung Display’s industrial technology or business secrets to a Chinese client. Our company will fully cooperate with legal proceedings to find the truth in court -- Nasza firma nigdy nie przekazywała informacji na temat technologii, ani żadnych poufnych danych Samsung Display chińskiemu klientowi. Będziemy w pełni współpracować, by dowieść prawdy w sądzie.

Toptec ma teraz poważne problemy . Firma zaliczyła dziś duży, 20-procentowy spadek cen akcji na giełdzie.

Źródło: Phonearena i Reuters

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu