Samsung

Samsung nie żartuje. Oni naprawdę chcą niebawem wprowadzić Galaxy Fold

Jakub Szczęsny
Samsung nie żartuje. Oni naprawdę chcą niebawem wprowadzić Galaxy Fold
1

Z ogromną ostrożnością podchodziłem do premiery telefonu Samsung Galaxy Fold 20 lutego w trakcie wydarzenia Unpacked. Właściwie, to byłem absolutnie pewien tego, że gigant nie jest w pełni gotowy na pokazanie nam tego urządzenia wcześniej niż w drugim, trzecim kwartale tego roku. Wygląda jednak na to, że Koreańczycy bardzo mocno pracują nad tym, aby przede wszystkim efektowny sprzęt pojawił się na rynku błyskawicznie.

Samsung pokazał już Galaxy Fold światu w trakcie głośnej konferencji. Jednak Galaxy Fold ma przed nami jeszcze mnóstwo tajemnic - warto pamiętać o tym, że w trakcie opisywanego wydarzenia tak dobrano światło, by nie było widać szczegółów konstrukcyjnych składanego telefonu. Według ekspertów miało być to związane z niedoróbkami prototypu, który był wykorzystany do zaprezentowania wizji Samsunga. Chyba, że... gigant postanowił, że będzie budować napięcie w branży tylko po to, aby utrzymywać wysokie zainteresowanie urządzeniem Galaxy Fold. A tymczasem - sam sprzęt jest już zasadniczo ukończony i gotowy na wydanie go na rynek.

Galaxy Fold z certyfikacją w Chinach - to ważny moment

Każdy producent urządzeń elektronicznych musi certyfikować swoje sprzęty przed wydaniem ich na rynek. Chiny natomiast to bardzo istotny rynek, który może być kluczowy dla Galaxy Fold - tamtejsza bogacąca się klasa średnia może bardzo polubić ten sprzęt, podobnie jak i inne typowo luksusowe produkty. Sam fakt uzyskania certyfikatu zazwyczaj oznacza rychłą premierę rynkową sprzętu - jeżeli tak będzie i w tym przypadku, Galaxy Fold rzeczywiście ma szansę pojawić się w trakcie konferencji Unpacked.

Samsung Galaxy Fold będzie pierwszym urządzeniem Samsunga, które zaproponuje ideę składanego telefonu komórkowego. Sprzęt wyposażony zostanie w ekran Infinity Flex o przekątnej 7,3 cala połączony z drugim panelem o przekątnej 4,6 cala, który pozwoli na korzystanie z niego tak, jak ze zwykłego telefonu. "Rozłożony" zapewni przestrzeń roboczą porównywalną z typowym tabletem. Cena ma oscylować wokół 2 000 dolarów za egzemplarz.

Samsung Galaxy Fold - co ze specyfikacją sprzętową?

W tej cenie trudno oczekiwać "biedy". Z pewnością, w Samsung Galaxy Fold pojawi się topowy Snapdragon 855 i jak podają różne źródła, nawet do 12 GB pamięci RAM oraz 1 TB przestrzeni na dane. Wszystkim ma zawiadywać Android Pie z intefejsem One UI autorstwa Samsunga. Duża przestrzeń robocza będzie wymagać zastosowania niebagatelnego źródła zasilania - Samsung Galaxy Fold ma charakteryzować się akumulatorem o pojemności 4 400 mAh. Dostępność w Polsce nie jest niestety spodziewana - najprawdopodobniej urządzenie trafi głównie na te rynki, na których konsumenci mogą być skorzy do wydania naprawdę grubych pieniędzy. W przypadku Polski najlepiej sprzedają się sprzęty pochodzące ze średniej półki sprzedażowej - Samsung Galaxy Fold by tutaj zwyczajnie nie pasował.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu