Samsung

Samsung Galaxy A. Kolejne smartfony ze średniej półki z nowymi rozwiązaniami

Piotr Kurek
Samsung Galaxy A. Kolejne smartfony ze średniej półki z nowymi rozwiązaniami
11

W tym roku Samsung nie zamierza spoczywać na laurach. Koreańska firma przygotowuje przynajmniej kilkanaście modeli telefonów, które trafią do użytkowników w kolejnych kwartałach.

Samsung w zeszłym roku zaprezentował nową technologię wyświetlaczy, w jakie mają zostać wyposażone nadchodzące smartfony koreańskiego giganta. Linia Infinity to nie tylko składany wyświetlacz. To także wcięcie w postaci niewielkiej łezki, „dziurka” na aparat, czy coś, co wygląda jak podkowa. Urządzenia z Infinity-V i Inifinity-O zostały już zaprezentowane. W jeden z nich najprawdopodobniej zostanie wyposażona linia smartfonów ze średniej półki, która do sprzedaży trafi za kilka miesięcy. Mowa tu o modelach Galaxy AXX (przy czym w miejsce XX należy wstawić 10, 20, 30, 50, czy nawet 90). Według ostatnich plotek ma być ich aż 9. O Samsung Galaxy A10 już słyszeliśmy, od jakiegoś czasu mówi się też o A50, czy A90. Prawdę mówiąc w nazewnictwie koreańskiej firmy zaczynam się gubić - tym bardziej, że niedawno zapowiedziano Galaxy A8s.

Zobacz też: Samsung i Google pracują wspólnie nad składanymi ekranami

Najnowsze plotki pochodzące z koreańskiego serwisu ETNews mówią o tym, że w 3 z 9 modeli mają pojawić się zintegrowane w wyświetlacz czytniki linii papilarnych wykorzystujące technologię optyczną. Od dłuższego czasu mówi się, że w nadchodzącym Galaxy S10 zastosowanie znajdzie ultradźwiękowy czytnik pod ekranem. Za jego dostarczenie odpowiada Qualcomm i ma gwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa i niezawodności Nie dziwi więc zaangażowanie Samsunga we wprowadzaniu tego typu rozwiązań, także w tańszych urządzeniach. Źródła serwisu mówią, że produkcja tych smartfonów ma ruszyć w drugim kwartale, a ich premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Zobacz też: Samsung Galaxy Unpacked. Prezentacja Galaxy S10 już za kilka tygodni

Nieco więcej wiemy też o modelach A50 i A90. Ten pierwszy ma być wyposażony w układ Exynos 9610, baterię o pojemności 4000 mAh, 4 GB pamięci RAM i 24 MP aparat. A90 oferować ma 8 GB pamięci RAM, do 128 GB pamięci wewnętrznej rozszerzanej przez kartę microSD oraz dużo lepszą jednostkę centralną.

Źródło: ETNews, PhoneArena 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu