Samsung

Samsung One UI na filmie promocyjnym. Będzie sztos

Jakub Szczęsny
34

Samsung One UI ma być kolejnym po Experience odświeżeniem designu interfejsu w androidowej nakładce giganta. Oto film promocyjny, na którym możemy zobaczyć jeszcze więcej elementów pomysłu Samsunga.

Muszę to przyznać - Samsung One UI będzie zdecydowanie najładniejszą nakładką na system Android - mam również nadzieję, że powtórzy osiągi Experience pod względem szybkości działania. Poprzednik był ogromnym krokiem naprzód Koreańczyków względem TouchWiza, który nawet na flagowych sprzętach potrafił mocno spowolnić całe urządzenie.

W Samsung One UI można znaleźć sporo miłych dla oka nowości - nie mogę jednak oprzeć się wrażeniu, że ów design mocno koresponduje z tym, co można znaleźć w mobilnych produktach Apple. Chyba, że to jedynie moje odosobnione odczucie. Jakkolwiek jednak nie jest - podoba mi się. Obłe kształty, minimum treści na ekranie (na rzecz ich czytelności), miłe dla oka fonty oraz zapowiadana wysoka intuicyjność oraz obsługa gestami. W połączeniu z wyświetlaczami Infinity to robi wrażenie.

Kto dostanie Samsung One UI?

Samsung One UI jest przeznaczony dla raczej ograniczonej grupy sprzętów giganta. Na pewno otrzymają go Note 9, Galaxy S9 i S9+. Premiera na tych urządzeniach ma odbyć się w styczniu. Następnie, zostanie on udostępniony dla telefonów Galaxy S8, S8+ oraz Note 8. Oczywiście, najnowsze sprzęty ze stajni Samsunga również zostaną opakowane w One UI.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu