Apple

Sąd przyznaje rację Apple - suwak do odblokowywania ekranu to ich patent

PW
Paweł Winiarski
30

Niekończącej się opowieści ciąg dalszy. Sąd uznał, że Samsung naruszył patenty Apple. Koreański producent nie zamierza się jednak poddawać Samsung i Apple toczą patentowe wojny od lat. Tym razem przegrywa Samsung, choć jeśli ktoś myśli, że koreański producent zamierza się poddać - jest w wielkim...

Niekończącej się opowieści ciąg dalszy. Sąd uznał, że Samsung naruszył patenty Apple. Koreański producent nie zamierza się jednak poddawać

Samsung i Apple toczą patentowe wojny od lat. Tym razem przegrywa Samsung, choć jeśli ktoś myśli, że koreański producent zamierza się poddać - jest w wielkim błędzie.

Prawo do uniemożliwienia konkurencji korzystania ze swoich praw własności jest ważne

- czytamy w wyroku wstępnej rozprawy.

Chodzi o naruszenie patentów slide-to-unlock (znane z iPhonów przesuwanie palca po ekranie celem odblokowania telefonu), autokorekty i szybkich linków. Mimo stwierdzenia, że Samsung dopuścił się naruszania patentów firmy z Cupertino, sędzia nie nakazał koreańskiemu producentowi zmiany w swoich urządzenia, wskazał jedynie na finansowe straty Apple. Oczywiście dla amerykańskiego producenta sprzętu i oprogramowania to za mało.

Koniec wojny? Nic z tych rzeczy, to po prostu jedna bitwa. Jedna z wielu, o których od lat piszą media. Raz wygrywa Apple, raz Samsung - choć mam wrażenie, że to jednak koncern z Cupertino jawi się jako prowadzący w tym starciu. Samsung zamierza oczywiście złożyć apelację i mam wrażenie, że już wszyscy są tym zmęczeni. I sądy, i media. No bo ileż można? Kiedyś pewnie spór się zakończy, mam jednak nadzieję, że największymi przegranymi nie będą klienci którejkolwiek z firm.

grafika: 1

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleSamsung