Apple

Sąd przyznaje rację Apple - suwak do odblokowywania ekranu to ich patent

Paweł Winiarski
Sąd przyznaje rację Apple - suwak do odblokowywania ekranu to ich patent
30

Niekończącej się opowieści ciąg dalszy. Sąd uznał, że Samsung naruszył patenty Apple. Koreański producent nie zamierza się jednak poddawać Samsung i Apple toczą patentowe wojny od lat. Tym razem przegrywa Samsung, choć jeśli ktoś myśli, że koreański producent zamierza się poddać - jest w wielkim...

Niekończącej się opowieści ciąg dalszy. Sąd uznał, że Samsung naruszył patenty Apple. Koreański producent nie zamierza się jednak poddawać

Samsung i Apple toczą patentowe wojny od lat. Tym razem przegrywa Samsung, choć jeśli ktoś myśli, że koreański producent zamierza się poddać - jest w wielkim błędzie.

Prawo do uniemożliwienia konkurencji korzystania ze swoich praw własności jest ważne

- czytamy w wyroku wstępnej rozprawy.

Chodzi o naruszenie patentów slide-to-unlock (znane z iPhonów przesuwanie palca po ekranie celem odblokowania telefonu), autokorekty i szybkich linków. Mimo stwierdzenia, że Samsung dopuścił się naruszania patentów firmy z Cupertino, sędzia nie nakazał koreańskiemu producentowi zmiany w swoich urządzenia, wskazał jedynie na finansowe straty Apple. Oczywiście dla amerykańskiego producenta sprzętu i oprogramowania to za mało.

Koniec wojny? Nic z tych rzeczy, to po prostu jedna bitwa. Jedna z wielu, o których od lat piszą media. Raz wygrywa Apple, raz Samsung - choć mam wrażenie, że to jednak koncern z Cupertino jawi się jako prowadzący w tym starciu. Samsung zamierza oczywiście złożyć apelację i mam wrażenie, że już wszyscy są tym zmęczeni. I sądy, i media. No bo ileż można? Kiedyś pewnie spór się zakończy, mam jednak nadzieję, że największymi przegranymi nie będą klienci którejkolwiek z firm.

grafika: 1

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleSamsung