Apple

Możecie już pobrać iOS9

Konrad Kozłowski
Możecie już pobrać iOS9
25

Zgodnie z zapowiedzią Apple udostępniło właśnie do pobrania najnowszą odsłonę systemu. iOS9 rewolucją nazwać nie można, ale wprowadza całkiem sporo przydatnych poprawek i nowości, które docenią przede wszystkim posiadacze nowszych urządzeń. Lista wspieranych urządzeń jest dokładnie taka sama jak dla...

Zgodnie z zapowiedzią Apple udostępniło właśnie do pobrania najnowszą odsłonę systemu. iOS9 rewolucją nazwać nie można, ale wprowadza całkiem sporo przydatnych poprawek i nowości, które docenią przede wszystkim posiadacze nowszych urządzeń. Lista wspieranych urządzeń jest dokładnie taka sama jak dla iOS8.

To znaczy, że Apple aktualizację dostarczy także nawet dla iPhone'a 4S z 2013 roku i wszystkich nowszych modeli. Jeśli chodzi iPady, tutaj sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana, gdyż rzeczywiście iOS9 trafi na iPada 2, iPada mini i wszystkie ich nowe wersje, lecz nie każda z nowości będzie na nich dostępna. Mowa przede wszystkim o funkacjach Slide Over i Split View, z których to skorzystają jedynie posiadacze iPada Air (pierwsza z nich) i iPada Air 2 (obydwie funkcje).

Oprócz tego Apple usprawniło w iOS9 asystenta osobistego Siri, odświeżyło aplikacje systemowe jak chociażby Notatki czy Wallet. Pojawiła się nowa czcionka, znana z watchOS na zegarku Apple oraz przeprojektowany interfejs wielozadaniowości, który z całą pewnością będzie najbardziej przydatny właścicielom nowego iPhone'a 6S. Nowemu iOS9 przyglądaliśmy przy okazji premiery jednej z pierwszych wersji beta i wydaje się, że w systemie w międzyczasie nie zmieniło się zbyt wiele.

Aktualizację możecie przeprowadzić bezpośrednio na Waszych urządzeniach przechodząc do ustawień i przechodząc do sekcji Ogólne. Jeżeli wolelibyście skorzystać z iTunes to wystarczy podłączyć urządzenie do komputera i kliknąć na przycisk "Sprawdź aktualizacje", a później potwierdzić chęć instalacji nowego oprogramowania.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPhoneipod touchiPadios9