Mobile

Ruszyły rezerwacje na OnePlus 2! Można też już pobierać aplikację do oglądania premiery w VR [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Ruszyły rezerwacje na OnePlus 2! Można też już pobierać aplikację do oglądania premiery w VR [prasówka]
6

Machina promocyjna związana z OnePlus 2 powoli rusza. Zamiast wielkich budżetów marketingowych twórcy tradycyjnie oprą swoją premierę o system zaproszeń. Nowością ma być natomiast efekciarska prezentacja w wirtualnej rzeczywistości. Czy to wystarczy? A może tylko na mam wrażenie, że to wiele szumu o...

Machina promocyjna związana z OnePlus 2 powoli rusza. Zamiast wielkich budżetów marketingowych twórcy tradycyjnie oprą swoją premierę o system zaproszeń. Nowością ma być natomiast efekciarska prezentacja w wirtualnej rzeczywistości. Czy to wystarczy? A może tylko na mam wrażenie, że to wiele szumu o nic?

OnePlus 2 rezerwacje

Aż trudno uwierzyć, że wokół premiery OnePlus 2 jest tyle szumu. Nie chcę bagatelizować tego debiutu, ale dotychczasowe przecieki i informacje pokazują, że zarówno pod względem ceny jak i specyfikacji nie będzie to ósmy cud świata (a przynajmniej ja tak sądzę) - chyba, że nie ujawniono jeszcze wszystkich kart. Twórcy skutecznie budują napięcie oraz opierają model dystrybucji na tym samym modelu, co w przypadku poprzednika - zaproszeniach. Przed planowaną na jutro premierą uruchomiono system rezerwacji, dzięki któremu użytkownicy mogą zapisywać się na specjalna listę i dzięki temu mieć większe szanse na otrzymanie zaproszenia. Sęk w tym, że lista ta liczy już blisko 160 tys. osób. Jednocześnie udostępniona została aplikacja mobilna, której należy użyć, aby obejrzeć premierę nowego smartfona w VR. Oczywiście będą do tego niezbędne również stosowne gogle (lub chociaż Cardboard). Tę zaplanowano na 4:00 naszego czasu. Ktoś planuje wytrwać?

Kolejne wideo promujące Windows 10

Windows 10 zbliża się wielkimi krokami, a Microsoft podsyca napięcie. Udostępnione zostało kolejne wideo promujące funkcje nowego systemu. Tym razem skupiono się na aplikacjach i ich zastosowaniu. Klip przedstawia usługę Groove Music, program do zdjęć, mapy i kilka innych. Aplikacje mają w tym wypadku stanowić jeden z kluczowych atutów systemu. Oby tylko nie skończyło się tak, jak z Windowsem 8.1.

LG Gentle

 

Druga młodość smartfonów z klapką? Ofertę LG rozszerza nietypowe urządzenie o nazwie Gentle. Wyposażono je w 3,2-calowy, dotykowy ekran, 4 GB pamięci wewnętrznej (+ slot na MicroSD) oraz aparat 3 Mpix. Wszystko to napędza czterordzeniowy procesor 1,1 GHz z 1 GB RAM-u. Za energię odpowiada natomiast wymienne ogniwo 1700 mAh. Gentle pracuje pod kontrolą Androida 5.1. Nic nie byłoby w tym nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że smartfon posiada konstrukcję "z klapką". Cenę ustalono na równowartość 170 dol. Póki co nowy model pojawi się tylko w Korei.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu