Gry

Rusza kolejny Humble Bundle: Risen 2, dwie części Saints Row i Dead Island za grosze!

Tomasz Popielarczyk
Rusza kolejny Humble Bundle: Risen 2, dwie części Saints Row i Dead Island za grosze!
12

Akcje Humble Bundle podnosiły już niejednokrotnie ciśnienie miłośnikom wirtualnej rozrywki. Nie inaczej jest tym razem. Kolejna edycja to hity ze stajni Deep Silver, a wśród nich Saints Row II i III, Risen 2, Sacred 2 oraz rodzimy hit Dead Island. Takiej okazji z całą pewnością przepuścić nie można....

Akcje Humble Bundle podnosiły już niejednokrotnie ciśnienie miłośnikom wirtualnej rozrywki. Nie inaczej jest tym razem. Kolejna edycja to hity ze stajni Deep Silver, a wśród nich Saints Row II i III, Risen 2, Sacred 2 oraz rodzimy hit Dead Island. Takiej okazji z całą pewnością przepuścić nie można.

Gry Indie już od dawna przestały być domeną Humble Bundle, najpopularniejszej właściwie akcji tego typu w internecie. Od niedawna daje się zaobserwować, że organizatorzy przeplatają kolejne edycje, serwując nam od czasu do czasu hity mobilne oraz tematyczne paczki tytułów, które łączy logo konkretnej firmy. Oczywiście gier niezależnych nie brakuje, wystarczy spojrzeć na odbywający się w tym samym czasie Humble Weekly Sale.

Główna edycja tym razem uderzyła w górną półkę, serwując nam produkcje typu AAA. Paczka wygląda nadzwyczaj kusząco - szczególnie dla tych osób, które jeszcze w żaden z oferowanych tytułów nie miały okazji zagrać. Oczywiście tradycyjnie za zestaw możemy zapłacić dowolną kwotę, ale nie niższą niż 1 dolar, który jest warunkiem otrzymania kluczy Steam. A, że wszystkie gry w tej edycji są dostępne tylko w postaci kluczy na platformę Valve, wniosek jest dość prosty...

Bonusem, który otrzymamy po przekroczeniu średniej wszystkich wpłat (ok. 5 dolarów) jest tym razem produkcja z naszego rodzimego podwórka, a konkretnie ze stajni Techlandu. Markę Dead Island pewnie kojarzy każdy szanujący się gracz (i nie tylko). Jest to jedna z bardziej uznanych produkcji z zombie apokalipsą w tle. Wpłacenie wyższej kwoty zapewni nam również dostęp do wszystkich dodatków DLC do Saints Row III. Co ciekawe, możemy zaszaleć jeszcze bardziej i wpłacić 25 dolarów, dzięki czemu otrzymamy jeszcze jeden bonus - pachnącą świeżością, wydaną przed kilkoma miesiącami produkcję Dead Island: Riptide.

Pozostałe tytuły dostępne w tej edycji są nie mniej atrakcyjne. Dwie części serii Saints Row to prawdziwa gratka dla miłośników GTA. Zamiast ciężkiego i brutalnego klimatu doświadczymy tutaj jednak czegoś zupełnie odmiennego - pełnego skrajności, groteskowego świata, gdzie absurd pogania absurd, a dynamika akcji przyprawia niemalże o dreszcze na plecach. Trzecia część Saints Row zdobyła bardzo pochlebne oceny. Jako że na horyzoncie widać już czwartą odsłonę, warto nadrobić zaległości, ku czemu dostajemy właśnie okazję.

Risen 2: Dark Waters to sequel nawiązującego mocno do kultowej serii Gothic gry RPG w konwencji fantasy. Druga część może nie okazała się takim hitem jak jedynka, ale na pewno nie można jej nazwać złą. Całość utrzymano w klimatach pirackich, a więc nie zabraknie tutaj rumu, wielkich żaglowców oraz bezkresnych mórz i oceanów. Rozgrywka ciągle trąci trochę magią pierwszych Gothiców, a oprawa graficzna potrafi skutecznie przykuć nasz wzrok do monitora.

Najtrudniej mi napisać cokolwiek o Sacred 2, bo jest to jedyny tytuł, z którym do tej pory nigdy nie miałem do czynienia. Podobnie jak poprzedniczka, gra należy do gatunku RPG, a akcję osadzono w realiach fantasy. Pod względem gameplayu jest to raczej typowy hack'n'slash jak chociażby Diablo czy Torchlight. Mamy tutaj jednak do czynienia z trójwymiarową oprawą graficzną oraz epicką, wręcz baśniową konwencją. Na Metacritic gra ma dość wysoką ocenę 71/100.

Pogoda aktualnie raczej nie sprzyja spędzaniu czasu przy grach, ale daję głowę, że prędzej czy później doczekamy się jakiegoś urwania chmury, a wtedy zakupione w nowym Humble Bundle tytuły będą fantastycznym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Swoją drogą organizatorzy (zapewne nieświadomie) zrobili niezłe świństwo redakcji czasopisma CD-Action. Atrakcją sierpniowego numeru jest bowiem właśnie... Dead Island.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu