Gry

Jak dobrze może wyglądać RTS stworzony przez jedną osobę?

Kamil Ostrowski
Jak dobrze może wyglądać RTS stworzony przez jedną osobę?
14

Nie mogę uwierzyć w to, jak dobrze wygląda Meridian: New World. Zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że gra powstaje wysiłkiem jednej tylko osoby. Jaką wymówkę mają deweloperzy, którzy pracują w zespołach liczących setki specjalistów? Nie można innym słowem niż „niesamowity” opisać faktu, że...

Nie mogę uwierzyć w to, jak dobrze wygląda Meridian: New World. Zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że gra powstaje wysiłkiem jednej tylko osoby. Jaką wymówkę mają deweloperzy, którzy pracują w zespołach liczących setki specjalistów?

Nie można innym słowem niż „niesamowity” opisać faktu, że jeden człowiek przez dwa lata pracuje nad obszerną i świetnie wyglądającą grą w tajemnicy, nie mając żadnego zaplecza. Ede Tarsoly jest jedynym pracownikiem studia Elder Game, niedawno pokazał światu efekty swojej pracy i wywołał kilka opadów szczęki.

Meridan: New World jest strategią czasu rzeczywistego w tradycyjnym rozumieniu tego słowa – nastawioną raczej na zabawę w stylu StarCrafta niż Company of Heroes. Gracz wciela się w postać Daniela Hansona, dowódcę ekspedycji badawczej, której celem jest zbadanie tytułowej planety Meridian. Gra ma się skupiać na opowiedzeniu historii, w związku z czym póki co tryb dla wielu graczy nie jest planowany.

Im więcej czytam o tym tytule, tym pod większym jestem wrażeniem. Jednostki będziemy mogli modyfikować, podczas walk zdobędziemy punkty doświadczenia, które pozwolą nam ulepszać naszego dowódcę, a pomiędzy misjami porozmawiamy z członkami naszej załogi. Jakby tego było mało, twórca planuje udostępnienie edytora map, a sama gra będzie miała wbudowanego klienta, który pozwoli łatwo ściągnąć stworzone przez innych poziomy. Przez jakiś czas po premierze sam Tarsoly chce wypuszczać „oficjalne” mapy.

Jedyne czego mi brakuje, to tego nieszczęsnego multiplayera. Podejrzewam jednak, że jeżeli gra okazałaby się sukcesem, to nie poczekamy długo na jego implementację. Tak czy inaczej, Meridan wygląda świetnie i ciężko jest uwierzyć, że to dzieło jednego człowieka. Do tej pory gry niezależne kojarzyły się z ciekawymi pomysłami, oraz krótką i uproszczoną rozgrywką. Meridian wygląda inaczej.

Świat gier potrafi zaskoczyć zobrazowaniem faktu, że na świecie istnieje kupa ludzi, łączących talent z niesamowitą pracowitością i cierpliwością. Nawet jeżeli część z nich potrafi nieco gwiazdorzyć.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

rts