Płatności i bankowość

Rok Androida Pay w Polsce, jeszcze w tym miesiącu dołącza Getin Bank

Grzegorz Ułan
Rok Androida Pay w Polsce, jeszcze w tym miesiącu dołącza Getin Bank
33

To już ponad rok, bo debiut Android Pay datowany jest na 17 listopada ubiegłego roku, ale to dziś Google postanowiło podzielić się rocznym podsumowaniem obecności Android Pay w Polsce.

Android Pay początkowo wdrożyły dla swoich klientów 3 banki w Polsce, był to Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe oraz Bank Zachodni WBK.

Później zaczęły dołączać kolejne banki, pierwszym był Nest Bank, a zaraz za nim mBank, który jako pierwszy wbudował Android Pay w swoją aplikację mobilną, a dalej, naturalną konsekwencją było później pojawienie się AP w Orange Finanse. Następnie Android Pay pojawił się w Eurobanku i BNP Paribas.

Aktualnie więc mamy 7 banków, które udostępniają tę usługę płatności mobilnych, ale widać już na końcu tej infografiki, że na dniach powinna się pojawić również w Getin Banku.

Android Pay to nie tylko banki, ale również aplikacje, które wspierają te płatności. W przeciągu ostatniego roku pojawiły się najpierw w aplikacji Uber, później na Allegro i PayU. O tej wygodnej formie płatności nie zapomnieli również twórcy aplikacji Pyszne.pl i SkyCash.

Tak więc mamy już niezły zestaw możliwości korzystania z Android Pay w Polsce, niektóre banki stronią na razie od niego twierdząc, że oferują wystarczający wachlarz płatności smartfonem. Są to między innymi dwa największe banki w Polsce, czyli PKO Bank Polski, który oferuje płatności HCE w iKO oraz Bank Peako ze swoją aplikacją PeoPay. Miejmy nadzieję, że w końcu się skuszą na Android Pay, bo to naprawdę wygodna forma płacenia. Niemniej i tak pewnie spora część z Was czeka na Apple Pay, a te płatności według rożnych doniesień mają się pojawić w Polsce do końca roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu